Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 5. 12. 2013
Tvrdé přistání

Hrdina hasič se propadl hořící střechou, po pádu ze 6 metrů má zlomenou páteř

Zdroj: TV Nova

V Kundraticích na Semilsku se dnes dopoledne při zásahu vážně zranil profesionální hasič. Ze střechy hořící haly propadl stropem z výšky šesti metrů. Skončil na jednotce intenzivní péče.

Pro vážně zraněného požárníka přiletěla záchranářská helikoptéra, ze které putoval do liberecké nemocnice. "Utrpěl těžká zranění. Několik zlomenin, především hrudní kosti a páteře," přiblížila mluvčí nemocnice Barbora Silná.


Nešťastník rozřezával střechu tovární haly, kterou na ploše 12 na 20 metrů požíraly plameny. A skoro kvůli tomu zaplatil nejvyšší cenu.


"Šlo o požár mezi stropem a střechou. Aby se hasiči k místu dostali, museli rozbrušovacími pilami rozřezat celý střešní plášť," popsala mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová.


Pak už stačil jeden špatný krok a hasič se zřítil z šestimetrové výšky na zem. Naštěstí si pádu všimli jeho kolegové a spěchali k němu.


Letos je to poprvé, co se některý z hasičů z Liberecka vážněji zranil. Naposledy se profesionální hasič zranil v libereckém kraji před dvěma lety, když zachraňoval lidi z hořícího domu v Jablonném v Podještědí. Za svůj čin byl v loňském roce vyznamenán.

pez, Ivan Berka TN.cz

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.