Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.7. 2011 10:44

HURÁ! KONEČNĚ nastane LÉTO! Po svátcích se oteplí!

Ačkoliv uplynulý víkend byl chladný a deštivý, od úterý se budou teploty zvedat a konec týdne již bude horký s maximálními teplotami přes 30 °C, řekla v pondělí Mediafaxu meteoroložka Dagmar Honsová. Každému, kdo si vzal po červencových státních svátcích volno, se tak prý dovolená vyplatí.

"Víkend byl teplotně podprůměrný. Teplotně se oba dny podobaly spíš začátku května. Konec týdne by však měl přinést tropické teploty. Každému proto vzkazuji, že se mu dovolená ve čtvrtek a pátek vyplatí," řekla Mediafaxu Honsová.


ČTĚTE TAKÉ:

POČASÍ: Předpověď na 4 července - čekají nás vydatné deště


Ještě v pondělí by mělo být na většině území Česka zataženo až oblačno, v odpoledních hodinách by měly teploměry ukazovat něco mezi 18 až 22 °C. Srážky se budou vyskytovat především na Liberecku a Ústecku, v maximálním úhrnu by však podle Honsové měly dosáhnout nejvýše 20 milimetrů.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.


V úterý na svátek Cyrila a Metoděje bude polojasno až oblačno. Již ráno se budou teploty pohybovat mezi 16 a 12 °C, odpoledne vystoupí na 20 až 24 °C. Na většině území se však mohou vyskytovat místy bouřky a přeháňky.


Polojasná obloha by měla nad Českem panovat i v další sváteční den - ve středu, místy se však mohou vyskytnout bouřky. Ráno ukážou teploměry hodnoty mezi 15 a 11 °C, odpoledne se oteplí na 23 až 27 °C.


Ve čtvrtek i pátek bude polojasno, odpoledne se lokálně vyskytnou dešťové přeháňky. Ve čtvrtek se teploty budou pohybovat mezi 24 a 28 °C, v pátek budou rtuti teploměrů dosahovat na hodnoty 26 až 30 °C.


Konec týdne bude nejteplejší. Víkendová rána budou ve znamení teplot 19 až 15 °C, přes den se oteplí na 27 až 31 °C. Hrozit však budou místy bouřky, meteoroložka Honsová nevyloučila ani přívalové deště.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

tn.cz / Mediafax
Reklama