Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 24.1. 2015 18:36
fotogalerie

Inspekce objevila myší trus a hlodavce v pekárně! Uzavřela ji

Myši v pekárně
Zdroj: SZPI

Státní potravinářská inspekce uzavřela z hygienických důvodů pekárnu ve Žlebech na Kutnohorsku. Ve skladech surovin našla myší trus a mrtvou myš.

Inspekce odhalila masivní výskyt myších exkrementů a mrtvého hlodavce ve skladu surovin pro výrobu pečiva. Podle tiskového mluvčího SZPI Pavla Kopřivy, šlo o sklad mouky a ostatních výrobních surovin, kde několik obalů neslo jasné stopy myšího okusu.

 

"Vzhledem k tomu, že provozovatel nezajistil podmínky pro bezpečnou výrobu potravin, SZPI na místě uložila zákaz užívání prostor pro závažné porušení hygienických předpisů. Zároveň inspekce prostřednictvím uloženého opatření provozovateli nařídila provést důkladnou deratizaci, dezinsekci a celkový úklid včetně likvidace surovin v poškozených obalech," doplnil Kopřiva.

 

Inspekce opakovanou kontrolou prověří, jestli provozovatel uvedl prostory do stavu, který nebude porušovat předpisy. Pak teprve bude moci sklad opět využívat.

 

16

GALERIE: Inspekce objevila v pekárně myši

Zdroj: SZPI

Myši v pekárně - 1

Hodnocení:

 

Loni inspekce provedla přes 35 tisíc kontrol potravinářských podniků, celních skladů a internetových obchodů a pravomocně udělila pokuty za více než 99 milionů korun.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Hnusy v obchodech: Máte doma i vy závadné polské máslo?

Tajemství hranolek z McDonald's: Z čeho se ve skutečnosti dělají?

Nejhorší potraviny roku 2014: Na co si dát při nákupu pozor?

Z Polska k nám vezli zeleninu plnou olova a pesticidů!

TN.cz / vem
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama