Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.9. 2012 20:46
krutý alkohol

Jedovatým alkoholem se otrávila skoro celá rodina z Těšína, děti se teď bojí o rodiče

Pro rodinu z Českého Těšína se metylalkoholová aféra stala doslova osudnou. V pátek večer se totiž jedovatým alkoholem otrávili hned tři její členové najednou.

Neštěstí se odehrálo v domě na Pražské ulici v samém centru Českého Těšína. Rodina si přinesla domů láhev Lašského tuzemáku. Koupili ji v jednom z obchodů v blízkém okolí. Rodinná idylka se ale po vypití několika skleniček změnila v drama.

 

Jako první se zhroutila matka. Manžel jí okamžitě zavolal sanitku. Když ji odvezla, vzal děti a babičku a jeli za ženou do třinecké nemocnice. Tam manželovi i babičce okamžitě odebrali krev, oba měli v těle metylalkohol.Otec rodiny dokonce tři promile Život mu zachránil nový lék, který mají lékaři k dispozici – Fomepiziol. "Je při vědomí, hladina metylalkoholu je u něho toxická. Zahájil jsme léčbu dialýzou i fomepizolem. Zatím byly podány dvě dávky a hladina metylalkoholu v krvi klesla asi o 30 procent,“ popsala lékařka Mariola Bocková z třinecké nemocnice.

 

Šestačtyřicetiletého muže zachránil lék přivezený z Norska. Jeho matka už je také mimo nebezpečí, o život však stále bojuje manželka zachráněného muže. "Viděli jsme jen, jak ji odvezla sanitka a potom přijela policie. Čekali, než přijel manžel, on odjížděl autem hned za nimi autem ještě s dětmi,“ popisuje okolnosti včerejšího večera jedna ze sousedek.

 

 

Poměrně dobře je na tom i babička, která leží ve stejné nemocnici na jednotce intenzivní péče. Nejhůře dopadla manželka, která je stále v kritickém stavu. Rodina přitom podle sousedů nikdy alkoholu neholdovala a pili jen výjimečně. Na jejich návrat z nemocnice teď doma čeká syn s dcerou.

 

 

Policisté zřejmě ví, ve kterém obchodě rodina láhev s metylalkoholem koupila. Z taktických důvodů to ale nechtějí prozradit.

s přispěním Marka Švidrnocha tn.cz / hru

Diskuze

16.9. | 08:51 sany1
2
Dobře jim tak, mluví se o tom jak dlouho a budou ho do sebe lejt jak pitomí!!!
15.9. | 21:05 Jan Pavel
1
To ukazuje že selhala Policie okresní, Policie Celní,- to je řízené od presidenta dolů prostě škůdníky, viníky a potížisti, včetně Živnostenských oddělení na městech jelikož mnoho povolení na tuto činnost vydali zbytečně potažmo to nezvládají kontrolovat na tož řídit a tak to řídí černý trh, jen ne oni za stát.Takhle pokud by pracovali lidi v obchodech, jídelnách a hospodách potažmo ve všech provozech výrobních včetně zemědělství i školství tak národ zhyne převážně hlady i s nimi co to řídí..V převážné většině by docházelo mnohde i občanské válce, či nepokojům ne každý by si to nechal líbit.Ale odbory na to jen čumí s tím Zavadilem i ve fabrikách. Všechno co něco řídí v tomto statě či je na to uložena odpovědnost chce přefiltrovat, pokud to nebude určitě to moc fungovat dál nemůže, proto vyměnit vše co bude mít vzdělání jaké kolii za totality, pravidelně je začít přezkušovat jako povinné atestace po 2 letech v rámci EU potažmo zákonů ČR.Bez ohledu na to jakou má sepsanou smlouvu a uzavřený pracovní poměr se státem a podobně, bez ohledu na to jeli soudce,právník,úředník či politik, nebo policajt.Jinak ten národ zlikvidují povodněmi, chlastem, či motorismem nebo zdravotnictvím a o důchodech ani nemluvně.Zrušili se okresy, přibyli hejtmani s hejtmanstvím a je to ještě horší, k tomu hrozí ještě přímá volba kdečeho, no nazdar hodiny, to páchne konečnou.
Obchodní sdělení

Vstávat jako znovuzrozená