Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 25.2. 2013 22:17
klub vyvolených

Miloš Zeman přichystal pro kamarády obří párty! Pohostí je gulášem a vínem

Zdroj: TV Nova

Guláš jen pro zvané. V tomto duchu se dnes večer odehraje uzavřená oslava vítězství Miloše Zemana v prezidentských volbách, kterou pro něj uspořádala Jazzová sekce. Guláš pro veřejnost Zeman chystá na 8. března na svou inauguraci.

Zhruba sto zvaných osobností, guláš a moldavské víno, které lahodí ponebí nově zvoleného prezidenta, budou součástí dnešní uzavřené oslavy, kterou pro Miloše Zemana uspořádala Jazzová sekce nedaleko Pražského hradu.

 

Organizace se ujal předseda společnosti Karel Srp, jak uvádí Český rozhlas. Mezi hosty budou patřit ministři někdejší Zemanovy vlády. Řada z nich se zastavila už v jeho volebním štábu v den, kdy se sečetly výsledky, dorazil třeba šéf obchodu a průmyslu Miroslav Grégr, ministr zahraničí Jan Kavan nebo ministr bez portfeje Karel Březina.

 

 

"Jídlo bude jednoduché, bude to guláš a víno, moravské a moldavské. Hudba bude malá skupina Pavla Klikara a hrát se bude jazz třicátých let,“ popsal pro český rozhlas Srp.
Zastaví se také bývalá nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká, spisovatel Zdeněk Mahler nebo předseda pražského městského soudu Jan Sváček.

 

"Byl jsem pozván svým kamarádem Karlem Srpem na tuto oslavu ještě v době, kdy jsem ani nevěděl, že se jí bude účastnit i pan prezident,“ prozradil rozhlasu.

 

 

Nikdo z oslovených neplánuje, že by Zemanovi přinesl dárek s tím, že oslava bude jen neformální. S větší pompou a pro široký lid se má naopak odehrát Zemanova inaugurace, která připadá na 8. března. Slavností akt se bude přenášet na velkoplošné obrazovky, Zemanovy příznivce sveze do Prahy třicítka autobusů a podávat se bude horký čaj, párky a obligátní guláš.
 

kms TN.cz
Reklama