Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 22. 4. 2012

John: Věci veřejné jsou připravené přejít do opozice

Radek John
Zdroj: Mediafax

Strana Věci veřejné je připravená přejít do konstruktivní opozice, uvedl v neděli před jednáním K3 předseda strany Radek John. Podle jeho slov je to právě premiér, který rozbíjí vládu, a ne strana Věci veřejné.

"Ten, kdo rozbíjí vládu, nejsou VV, ale pan premiér," řekl John. Od předsedy vlády si chce poslechnout, zda plánuje ukončit koaliční smlouvu. Dosud mám tyto informace pouze z médií, podotkl dále. Jednat s ním chce také o tom, zda je pravda, že Nečas přemlouvá poslance VV, aby přistoupili k nově vznikající platformě vicepremiérky Karolíny Peake.
 

"Chci slyšet konkrétně, jaké jsou plány pana premiéra. Dnes vyšla najevo šokující zpráva, že pan premiér telefonoval poslancům VV a rekrutoval přeběhlíky, přestože v koaliční smlouvě je jasně uvedeno, že vláda nebude stavět na přeběhlících. Chci slyšet, jestli se stala tato šokující věc," řekl John.
 

Premiér Petr Nečas (ODS) se v neděli od 19.00 sešel s předsedou TOP 09 Karlem Schwarzenbergem a předsedou VV Radkem Johnem k dohadovacímu řízení. To by mělo být formálním krokem k ukončení spolupráce s Věcmi veřejnými.
 

PSALI JSME:

Vládu neohrozíme a musíme zabránit výhře ČSSD ve volbách, říká John

Požadavek k vyvolání dohadovacího řízení vzneslo grémium ODS ve čtvrtek. Nečas o něm informoval na brífinku po jeho jednání. "Grémium jednoznačně konstatovalo, že považuje za vyloučené, aby Vít Bárta a Michal Moroz měli jakýkoliv přímý či nepřímý vliv na vyjednávání a chod vládní koalice," vysvětluje důvod rozpadu koalice usnesení grémia.
 

Jako jedinou alternativu nyní vidí Nečas ustanovení bezpečné většiny s platformou vicepremiérky Karolíny Peake nebo konání předčasných voleb na konci června.

hop Mediafax
Reklama