Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.11. 2012 21:08
Výrok Vrtbovské má pokračování

Jsem paskvil? Zastřelí mě a zakopou? ptal se chlapec (13) pěstounů po skandálním výroku

Zdroj: TV Nova

Výrok o tom, že dlouhodobá pěstounská péče produkuje lidské paskvily, má pokračování. Jeho tvůrkyně Petra Vrtbovská se dnes částečně za svá slova omluvila. Pěstouni i tak žádají, aby jí bylo odebráno povolení, které ji opravňuje zprostředkovávat náhradní rodinnou péči. Diskusní fóra se od včerejška plní emotivními vzkazy pěstounů i dětí v jejich péči.

Po odvysílání reportáže TV Nova ředitelka občanského sdružení Natama svůj nešťastný výrok vysvětlila v tiskové zprávě na internetu. "Taková věta je nejen ošklivá a není správně česky, ale také si to takto ani nemyslím. Je mi opravdu líto, že takový překlep rozrušil některé pěstouny," napsala Vrtbovská.

 

Redaktor časopisu Můžeš ale tvrdí, že se o žádný překlep nejednalo. "Článek byl paní Vrtbovskou autorizován a v podstatě v té formě, v jaké ho poslala na zpět po upřesnění některých detailů, šel do tisku, nikdo v tom nic neměnil," říká redaktor Pavel Hrabica.

 

Pravdivost tvrzení redaktora potvrzuje i pořízená nahrávka. "Systém té dlouhodobé pěstounské péče je strašně drahý a strašně nesprávný a produkuje tyhle paskvily,“ řekla ředitelka Natamy. Na důkaz posléze reagovala sama autorka skandálního výroku: "V této zemi přece nemůže člověk říkat, co chce, že?"

 

Diskuzní fóra se po skandálním výroku mezitím plní emotivními vzkazy. "Můj třináctiletý chlapec, kterého mám v pěstounské péči, dnes po shlédnutí Televizních novin pravil: "tak já jsem lidský paskvil? To nám vykopou velkou díru, jako ve válečných filmech a naženou nás tam a postřílí?" Nevím co se mu honilo v tu chvíli hlavou. Řekl "dobrou" dal mi pusu a šel spát. Takhle nazvat děti může jen nelidská zrůda. Nemam slov,“ svěřila se pěstounka s přezdívkou Nika.

 

 

Pěstouni jsou výrokem Vrtbovské zděšení. "Není vhodné se takto vyjadřovat,“ myslí si pěstounka Marie Hlušková. "Člověk, který je schopen toto vyslovit v médiích by měl zvážit, jestli má prezentovat pěstounskou péči,“ říká další pěstounka Zdeňka Pátková.

 

Pěstouni poslali žádost, aby pražský magistrát Petře Vrtbovské odebral povolení, které ji opravňuje vést kurzy pro pěstouny a zprostředkovávat pro ně náhradní rodinnou péči. "My se jí budeme konkrétně zabývat a poté učiníme další kroky,“ slíbila Tereza Králová, mluvčí pražského magistrátu.

kos / s přispěním Lucie Poništové TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

16.11. | 02:52 sundialer
20
Vážení, velice vás prosím, abyste si můj příspěvek přečetli s maximální možnou ...
15.11. | 22:05 Jaromír Pokorný
-6
..a kdo vypěstoval vrtbotskou,.....
16.11. | 15:52 Jaromír Pokorný
3
Náhlasit nevhodný komentář
sundialer: Po přečtení celého a i Vašeho článku jsem si uvědomil jak silná je "sedmá velmoc" a jak je to celé špatně! Za svůj předešlý komentář se omlouvám!!
16.11. | 14:12 sundialer
0
Náhlasit nevhodný komentář
mim99: Chci věřit, že to vzniklo jenom z povrchnosti a jedná se tedy o nedorozumění. To snadno poznáme podle toho, jestli se dodatečně omluví, nebo budou dělat už jen mrtvýho brouka... ;-)
16.11. | 07:23 mim99
5
Náhlasit nevhodný komentář
sundialer: souhlas. Novináři jsou neskutečné svině. A další svině - jejich čtenáři - teď budou tu ženskou ničit.
16.11. | 02:52 sundialer
20
Náhlasit nevhodný komentář
Vážení, velice vás prosím, abyste si můj příspěvek přečetli s maximální možnou pozorností a snahou porozumět správně obsahu. Nevím, jestli si někdo vymyslel štvanici na PhDr. Vrdbovskou, zda se jedná o zlý úmysl nebo jen omyl. Kdo si ale pozorně přečte cely rozhovor v časopisu ...
16.11. | 01:28 ornelaa
0
Náhlasit nevhodný komentář
Omluva-nazývat
16.11. | 01:26 ornelaa
-4
Náhlasit nevhodný komentář
Výchova détí je neskutečné složitá.Nikdo nemá patent na výchovu,každé díté je jiné.Mnohdy vlastní rodiče si neví rady s potomky,ale nazívat déti péstounu pastkvily je odporné.Je to záslužná činnost .
15.11. | 22:05 Jaromír Pokorný
-6
Náhlasit nevhodný komentář
..a kdo vypěstoval vrtbotskou,.....
15.11. | 21:49 macek289
-4
Náhlasit nevhodný komentář
Pouze lidský odpad jako je soudružka vrtbotská může vypustit z hub... takový nesmysl.