Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.10. 2010 14:31

Kandidáti VV se před volbami domlouvali na koalici. Odstoupili

Radek John, Věci veřejné
Zdroj: Mediafax
Předseda Věcí veřejných Radek John asi nemá z karlovarské organizace své strany radost - ilustrační foto.

Tři kandidáti odstoupili z kandidátky Věcí veřejných pro komunální volby v Karlových Varech. Předešli tak vyškrtnutí z kandidátky, protože podle lídra Tibora Mincy vyšlo najevo, že se bez vědomí strany domlouvali na budoucí koalici.

ČTK o tom dnes informovalo vedení Karlovarského klubu Věcí veřejných. Odstupující kandidáti ale tvrzení lídra odmítají. Naopak za odchodem je podle nich selhání Tibora Mincy, řekl dnes ČTK Pavel Jára.

 

Kandidáti Pavel Jára, Roman Wiesner byli na třetím a čtvrtém místě kandidátky a Libuše Plachá na 25 místě. "Bylo již rozhodnuto o vyškrtnutí jmenovaných z kandidátky. Zjistili jsme, že vyjednávají o potencionální koalici s jinou politickou stranou, ačkoliv Věci veřejné jednoznačně daly najevo, že v Karlových Varech není potenciál pro jakoukoliv takovou dohodu. Jejich působení bylo destruktivní i uvnitř klubu. Odstoupením nám jen ulehčili," uvedl lídr kandidátky Tibor Minca. S kterou stranou trojice údajně jednala, nesdělil.

 

ČTĚTE TAKÉ:

TOP 09 zrušila svou libereckou organizaci. Ve volbách podpoří Starosty

Kalousek stáhne libereckou TOP 09 z komunálních voleb. Kvůli sporům

 

"Nyní s ohledem na porušení stanov a etického kodexu člena VV zahajujeme kárné řízení a pravděpodobně dojde k jejich vyloučení ze strany," doplnil Minca.

 

Pavel Jára dnes ale ČTK řekl, že odchod byl důsledkem pletichaření v karlovarském klubu VV. "Důvodů bylo více. Ale hlavně nekomunikace a zpackaná manažerská práce lídra a předsedy v jedné osobě," řekl ČTK Jára. Tvrzením Mincy se chtějí kandidáti, kteří se vzdali svého místa na kandidátce, bránit. Podle Járy z kandidátky neodešli jen tři lidé, ale bude jich zřejmě více.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pražská ČSSD: Hříšník Poche z kandidátky neodstoupí

Špičky kolínské radnice mizí z kandidátky ODS. Kvůli korupci

 

Vedení Karlovarského klubu Věcí veřejných dnes v tiskové zprávě sdělilo, že strana byla cílem prospěchářů a podnikatelů, kteří mají zájem na ovlivňování rozhodnutí města už před parlamentními volbami. "Již tehdy jsme pocítili tlak jak od některých politických stran a uskupení, tak i z podnikatelské sféry. Do strany se snažili infiltrovat mnozí odpadlíci z jiných stran," uvedla karlovarská poslankyně za VV Jana Suchá. Podle ní obchodní značka Věci veřejné voní novotou, a to přitahuje prospěcháře a korupčníky.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / ČTK
Reklama