Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.10. 2012 21:47
za rok bude možná zase v sedle

Karel Gott by mi nepomohl. Tiumen by rychleji neběžel, říká Josef Váňa

Zdroj: TV Nova

Žokej Josef Váňa sice tentokrát nevyhrál, ale ukázal, že pořád umí. S Tiumenem doběhl na třetím místě a po závodě sportovně přiznal porážku. Nezabránil by jí prý ani Karel Gott.

Dvacet minut před závodem byl legendární žokej v úplné pohodě. „Nemám speciální přípravu. Jdu na to! Nervozita? Není…,“ zakroutil s úsměvem hlavou.


 

Reklama

Většina diváků očekávala, že za týden šedesátiletý chlapík opět všem ukáže záda. „Vyhraje. Zkraje za to vezme a tady budeme tleskat,“ předpovídali mnozí z dostihových fanoušků, kterých se do Pardubic tentokrát přijelo podívat 25 tisíc.
 

Jenže Váňa první příčku viděl z pořádné dálky. „Kůň byl dobře připravený, v taktice chyba nebyla, ale oni prostě byli lepší. Chtěl jsem vyhrát, ale byl jsem třetí, tak to ve sportu bývá,“ říká.
 

A ani na setkání s Karlem Gottem, který loni legendárnímu žokeji slíbil, že se přijede podívat, nedošlo. Populární zpěvák je na turné na Slovensku. „Já myslím, že i kdyby tady pan Gott byl, tak by stejně Tiumen rychleji neutíkal,“ myslí si Váňa.


„Takže ať pan Gott vydělává peníze, já se taky musím starat o to, abych to kolem sebe uživil. Už to, že mne drží palce a že jsme v takovém přátelském kontaktu, je pro mne docela čest,“ dodává žijící dostihová legenda.

Karel Gott a Josef Váňa
Zdroj: Mediafax Karel Gott a Josef Váňa


Velký malý muž, který si letos v dubnu ošklivě zlomil nohu, se musel sklonit před žokejem Janem Faltejskem v sedle desetileté hnědky Orphee des Blins.
 

„Bohužel, moje myšlenka, že ta kobylka tempo neustojí a chcípne někde po posledním skoku, se neskutečnila. Gratuluju majiteli, byla skutečně dobře nachystaná,“ říkal žokej Váňa


„My jsme dělali, co jsme mohli, bohužel je z toho jen třetí místo. Porazili nás jen dva dobře nachystané koně z Česka. To tempo, to byly to pecky. Před závodem Jarda Brečka říkal, že kdo dnes rychle pojede, nikam nedojede. Ale neměl pravdu,“ prozradil legendární žokej pár vět ze zákulisí.
 


 

Prohra mu ale stejně nedá spát. „Vždycky je hrozný, žít s tím, že vás někdo předběhne. Ale já si trochu vína dám,“ říká. Že by na počest poslední Velké pardubické? Nebo pojede za rok znovu?. „To jsou teď jen kecy. Kašlu na to, nechám to mladším,“ přemítá.

 

Ale rychle přiznává, že se mu do důchodu nechce. „Dneska neříkám nic, ale kdybych příští rok měl puls nižší, když si sednu, než mám teď, tak to zkusím,“ směje se Josef Váňa.
 

ft TN.cz
Reklama