Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 23.4. 2014 11:19
Exministr vypovídal

Kauza Nagyová: Kalousek vypovídal kvůli údajným trafikám pro exposlance

Miroslav Kalousek - TOP 09
Zdroj: Mediafax

Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) dnes znovu vypovídal v kauze údajných trafik pro exposlance ODS Petra Tluchoře, Martina Šnajdra a Ivana Fuksu. Při odchodu z policejní služebny stručně řekl novinářům, že trestní stíhání nechápe. V případu čelí obvinění expremiér Petr Nečas (ODS), jeho současná manželka Jana Nagyová a někdejší Fuksův náměstek Roman Boček.

Místopředseda opoziční TOP 09 strávil v sídle Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) na pražském Perštýně zhruba hodinu a půl. Čekajícím novinářům poté sdělil, že vyšetřovatele odkázal na svou předchozí výpověď z loňského června a že jim následně odpovídal na doplňující dotazy.

 

Loni Kalousek vyšetřovatelům mimo jiné vysvětloval postupy při obsazování postů ve firmách s majetkovou účastí státu. Tehdy v souvislosti s obviněním trojice exposlanců ODS prohlásil, že konstrukce žalobců připomíná "spíše třídní nenávist než právní názor". Uvedl tehdy, že muži jsou trestáni za to, že se rozhodli pracovat. Dodal, že kdyby situace nebyla tak vážná, myslel by si, že je v absurdní komedii.

 

 

Trojice exposlanců původně čelila obvinění ze zneužití pravomoci a z přijetí úplatku v podobě příslibu lukrativních postů ve státních firmách. Její trestní stíhání však s odvoláním na poslaneckou imunitu zrušil Nejvyšší soud. Exposlanci v novém procesním postavení svědků ke kauze vypovídali na konci března. Tluchoř s Fuksou odmítli poskytnout výpověď, za což každý z nich dostal pořádkovou pokutu 20.000 korun.

 

Kauza údajného podplacení Tluchoře, Fuksy a Šnajdra vedla k pádu Nečasovy vlády, Nečas se vzdal i funkce předsedy ODS. Občanští demokraté podali kvůli obvinění Nečase ústavní stížnost.

tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

23.4. | 13:15 novus
4
Kdo to je ten Kalousek?
24.4. | 08:15 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-4
novus - pičus: Smradlavá gerontská držko, 1. dubna nevěřím ničemu. Znáš ten ...
24.4. | 10:31 novus
3
Náhlasit nevhodný komentář
Fakt? Jo? A kdy se vrati do spravnych koleji?
24.4. | 10:24 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-4
Náhlasit nevhodný komentář
novus - pičus: Smradlavá gerontská držko, ale ty dějiny jdou JINOU cestou už téměř 25 let, to není žádná novinka. Znáš ten vtip? Drtivé vítězství levice. Hahahahahaha
24.4. | 09:06 novus
4
Náhlasit nevhodný komentář
KOnecne priznavas ze dejiny jdou JINOU cestou!.A to mi dela oooobrovskou radost..Ze to ale trvalo nez se ti v lebeni rozsvitilo!
24.4. | 09:04 novus
1
Náhlasit nevhodný komentář
Apak ze "Demokraticka Evropa bere cesko vazne...Chachachahihihihohojoj!!
24.4. | 09:02 novus
2
Náhlasit nevhodný komentář
Drzko! Ja stejne myslim ze ty ten tvuj kazdodenni orgasmus jen predstiras!!
24.4. | 08:16 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-3
Náhlasit nevhodný komentář
novus - pičus: Smradlavá gerontská držko, je to k nasrání, když už tady může primitiv jako ty akorát pičoovat, kvičet a hýkat, viď?
24.4. | 08:15 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-4
Náhlasit nevhodný komentář
novus - pičus: Smradlavá gerontská držko, 1. dubna nevěřím ničemu. Znáš ten vtip? Drtivé vítězství levice. Hahahahahaha
24.4. | 08:12 novus
-2
Náhlasit nevhodný komentář
DRzticko,,pokud neveris vlastnim ocim muzes si to overit v rubrice -Zajimavosti..Viel spas! KOukam ze mas zarazeny prdy a nejen dech!!
24.4. | 08:07 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-3
Náhlasit nevhodný komentář
novus - pičus: Smradlavá gerontská držko, mám radost, že vy bolševický rudý vši můžete jenom pičoovat na netu a to je tak všechno co můžete. Dějiny jdou jinou cestou a vy můžete s otevřenou tlamou pouze zírat. A to mi dělá obrovskou radost.
24.4. | 08:01 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-3
Náhlasit nevhodný komentář
novus – pičus: 24.4.2014 07:50 Smradlavá gerontská držko, takové hámotině můžeš věřit leda tak ty, ynteligente. Znáš ten vtip? Drtivé vítězství levice. Hahahahahaha
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme