Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.5. 2013 12:54
Rozpad koalice ODS a TOP 09

Kdo bude vládnout Praze? Na magistrátu to vře kvůli rozpadu koalice

Zdroj: TV Nova

Na pražském magistrátu to vře. Po dvou a půl roce se rozpadá koalice ODS a TOP 09. Odchod iniciovala právě TOP 09, která vyhrála v posledních komunálních volbách. ODS se cítí dotčeně, vypovězení smlouvy bylo prý naprosto nečekané.

Vše odstartoval včerejší výrok za TOP 09 Tomáše Hudečka, který řekl, že koalice ODS nejspíš skončí co nevidět. Primátor za ODS Bohuslav Svoboda byl jeho slovy evidentně zaskočený a prý o ničem nevěděl a popsal to celé jako nestandardní postup. K žádnému smírčímu kroku zatím nedošlo.

 

Podle primátora radní za TOP 09 Tomáš Hudeček, který vlastně ten odchod z koalice veřejně oznámil, tvrdí, že ODS o plánovaném odchodu věděla. Důvodem podle něj bylo to, že v posledních 3 měsících se koalice nedokázala dohodnout téměř na ničem.

 

Teď je ve hře možná nová koalice, hodně se spekuluje o ČSSD, prý by ji posvětilo i nejvyšší vedení strany. To se však příliš nezamlouvá Karlu Schwarzenbergovi. Odpoledne by se k celé záležitosti měl vyjádřit i premiér Nečas, který je zároveň předsedou ODS.
 

ana / Silvie Škábová TN.cz
Reklama