Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.8. 2013 10:36
VYŘEŠÍ TO?

ŠEST VARIANT, co se stalo v Egyptě: Náhodná otrava? Vražda? Nepovedený únos?

Egypt - rodinné fotografie
Zdroj: Archiv Petra Kramného

Monika Kramná a její dcera Klárka přišly o život v Egyptě před dvěma týdny. Za jejich smrt mohl zřejmě silný jed. Kdo jim ho ale dal? Redakce TN.cz sestavila 6 scénářů, co se mohlo stát.

Otrávily se Monika Kramná a její dcera Klára skutečně jedem? Vypily louh? A jak se jim dostal do těla? Náhodou? S jídlem? Nebo to byla chladnokrevná vražda? Kdo zabíjel? To jsou otázky, na které hledá odpovědi egyptská policie ve spolupráci s českými kriminalsity. Jaké varianty jsou nejpravděpodobnější?


Vraždil manžel?


Petra Kramného nechce policie stále pustit z Egypta. Manžel a otec je podle tamějších kriminalistů nejen hlavním svědkem, ale zřejmě i jediným podezřelým. Obviněn ale nebyl. Policie proti němu nemá žádný důkaz. Jeho rodina i blízcí Moniky Kramné za něj ale dávají ruku do ohně. On sám rezolutně popírá, že by věděl, jak a proč jeho manželka a dcera zemřely.


Sebevražda


I s touto variantou musí policie stále počítat. Monika si vzala jed a s sebou vzala i dceru? Proč ale? A proč by si vzala smrt zrovna v Egyptě na dovolené? A proč by volila tak složitý a trýznivý způsob? Egyptští lékaři naznačují, že obě ženy měly rozleptaný žaludek.


Pomsta zaměstnanců


Jedna z turistek, které byly ubytované v hotelu Titanic Palace tvrdila, že Petr měl od začátku neshody s personálem, které musel řešit i delegát. Nejdříve si prý stěžoval, že nedostal pokoj s balkónem, který zaplatil, a stále byl s něčím nespokojený. Že by ale někdo kvůli tomu zabíjel jeho ženu a dceru?

 


Nepovedený únos teroristů


V minulosti k únosům žen v Egyptě a jiných částech islámského světa už došlo několikrát. Dvě krásné bílé blondýnky mohly být lákavá kořist. Je možné, že je chtěl někdo uspat a únést, ale něco nevyšlo? Třeba jim dal silnější dávku?


Tragická náhoda


Náhoda je blbec, ale takové náhody se moc často nedějí. Že by omylem snědla zkažené jídlo, je v této zemi možné. Jak může ale někdo omylem vypít prudký jed a zapít to louhem. Lahvičky smrtelných jedů se snad v kuchyni mezi kořením běžně nevyskytují.
 


Otrava jídlem


Těžká otrava jídlem, které se obával Petr Kramný, se objevila jako první varianta. Egyptští lékaři to ale vyloučili. Co by museli sníst? Nějaké radikálně jedovaté houby? Nebo ryby?

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nejprudší jedy naší planety. Podívejte se, co vás v minutě zabije

 V jaké zemi hrozí Čechům nejčastěji smrt?

Úmrtí v Egyptě! Jak poznáte, že vám jde o život a o zdraví?

Dusí vás žárlivost? Rady, jak ji překonat
TEST: Necháte se citově vydírat?
8 KROKŮ, jak se správně rozejít
ROZVODY našich slavných: Za vším hledej nevěru!

tn.cz / anš