Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 24.9. 2012 18:45
galerie viníkům hrozí doživotí

Česko úmyslně otrávili dva lidé. Na trhu zůstává 15 000 litrů jedu

Tisková konference ke kauze metanol
Zdroj: Mediafax

Policie zveřejnila informace o pozadí metylalkoholové aféry. Hlavními viníky jsou dva muži z Moravskoslezského kraje, kteří na černý trh úmyslně dostali tisíce litrů alkoholu se smrtícícm metanolem.

Policie už zná zdroj metylalkoholu, kterým byl kontaminován tuzemský alkohol. Známe i způsob, jak se ke spotřebitelům dostal, uvedl na tiskové konferenci policejní prezident Martin Červíček.


Jak doplnil zlínský státní zástupce Roman Kafka, který vyšetřování dozoruje, pachatelé alkohol kontaminovali záměrně a závadný alkohol následně dostali do distribuční sítě. Podle žalobce muselo být pachatelům vzhledem k jejich vzdělání jasné, jaké následky jejích čin může mít. Stíhání jsou v tuto chvíli dva lidé.


Vzhledem k 25 úmrtím na následky požití metylalkoholu, hrozí podle Kafky hlavním aktérům v případě odsouzení až 20leté tresty, popřípadě doživotí. Co je horší, na trhu ještě může být 15 tisíc litrů otráveného alkoholu. Policie proto vyzývá všechny k opatrnosti.
 

 

Zákaz prodeje destilátů proto nekončí. Lahve s jedovatým obsahem jsou totiž stále ve velkoobchodní i maloobchodní síti. Úřady nejprve musí zajistit, aby se tyto lahve nedostaly až ke koncovým zákazníkům.
 

Podívejte se na galerii z tiskové konference ke Kauze metyl:

19

Tisková konference ke Kauze metyl

Zdroj: Mediafax

 

Podobné záruky bude vyžadovat i Evropa a sousední země, které zakázaly dovoz českého tvrdého alkoholu. Jasněji by o podmínkách, za kterých je možné embargo zrušit, mělo být rovněž dnes. V Bruselu o tom totiž jedná ministr Zemědělství Petr Bendl.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o pančovaném alkoholu:

tn.cz / gar

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

24.9. | 15:32 pravda1
16
A co tak zavést trest smrti? Tihle dva si budou ve vězení užívat za naše. Proč ...
25.9. | 08:12 Jan Pavel
-3
Dva podnikatelé a k tomu jim někdo musel dát nějaký nejmenovaný úřad ...
25.9. | 11:12 nasrat
0
Si nedovedu představit kdyby nějaký magor smíchal metanol s technickým lihem a ten se dostal do ruk tzv čističům.Ti by ho po odstranění te hořké přísady bitrex smíchali s esencemi a naflaškovali.Půl republiky na krchově a pak by zjistili kolik černého chlastu se tu prodává.
25.9. | 10:39 jiri machala
0
Nevěřím policii,že dopadla hlavní viníky.Policie by měla zjistit,od koho metylalkohol v takovém množství získali.Jeho původ a komu byl dodán. Ti dva údajní viníci jsou, podle mně, pouze jedním z článků celého řetězu.
25.9. | 08:12 Jan Pavel
-3
Dva podnikatelé a k tomu jim někdo musel dát nějaký nejmenovaný úřad Živnostenský list na tuto činnost a nějaký nejmenovaný výrobce jedu metyl alkoholu asi lihovar či likérka prodat cisternu metylalkoholu a k tomu nějaká nejmenovaná Celní správa to měla na starost a kontrolu.Dále nějaký nejmenovaný zhotovitelé na to zhotovit či přizpůsobit provozovnu.Další dva nejmenovaný podnikatelé to realizovat.Co jsou zač, komunisti, žíhaný židi, katolíci, či teroristi nebo v jakých organizacích do teď působili.A mnoho tun jedu bude dáno z nova do oběhu nebo co se s tím vším bude dít.Nebo bude se zas čekat až jim to zas nadiktuje EU jak postupovat.
25.9. | 07:40 Jiří Novák
1
Titulek je více méně pravdivý. Jen bych ho doplnil takto: Česko otrávili nejen dva lidé .... Kalousek, Nečas, Vondra, Heger, Drábek, Kubice ..... Pokud jsem na někoho zapomněl, tak se veřejnosti hluboce omlouvám.
25.9. | 06:31 jjj jjj
-1
dva lidé to je všechno na co jste vy pitomci přišli a kde je těch 15000 litru chlastu nevíte to jako čekate až to dají zase do sítě
24.9. | 19:23 Marian Szwanczar
-1
zuzik88 at to raci nepiji este s toho oslepnou a z nasich dani budou brat nemocenskou a socialni davky
24.9. | 18:45 Petr Dvořák
0
Ubozí podnikatelé. Neuvědomili si nebezpečí a chtěli jen dosáhnout maximálního zisku a starali se tak sami o sebe. Tak nás to ODS naváděla. Kdyby se svěřili sociálnímu systému kapitalistického státu, dopadli by stejně jako konzumenti jejich metanolu.
24.9. | 18:37 grugeo
0
Ten trest smrti stejně jednou zavedou.Je to jen otázka času.Uvidíte.
24.9. | 18:34 zuzik88
1
Ať se toho napijou sami.
24.9. | 18:04 Radka Nováčková
0
Za normálních okolností bych věřila tomu, že je z toho průměrný právník vyseká a uplacený státní zástupce pustí. Je to však mezinárodně sledovaný průšvih. myslím, že ti chlapíci se z kriminálu nedostanou.. Ale stejně, před policií smekám, to musel být záhul..v tom množství černých tržišť a všeho svinstva okolo. Vždyť ukažte prstem na mapě někam, je fuk kam, určitě v okruhu pár kilometrů někdo na černo pálí..Jsem taky pro trest smrti, dokud není pozdě, není přece možné, aby někoho jen tak NAPADLO a přemýšlel o tom, že druhého člověka (nebo skupinu lidí zavraždí). A udělá to, beze strachu z trestu, protože, ať si každý říká co chce (a humanisté ať v tomto případě zalezou do historických knih, já nevěřím již na justiční omyl - v době čtení DNA a tak spičkového vývoje kriminalistiky), proč normální člověk nezabije druhýho člověka? Protože miluje bližního svého? Houby - má strach z trestu, z odplaty a taky má v sobě zakořeněné, že se to nesmí,.. V životě jsem měla kolikrát chuť někoho vzít něčím po palici, dostal jsem se do hodně vydušených stavů, ale zůstalo to jen ve mě, protože vím, že se to PROSTĚ NESMÍ. Ale teď? V této době? každý si dělá, co ho zrovna napadne a na co má chuť..Lidi se mezi sebou vyloženě žerou zaživa..A media? ti pod tím kotlem brutality ještě zatápí..Protože co tě nenapadne, to ti vnuknou media..čau.
Obchodní sdělení

Vstávat jako znovuzrozená