Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 24.9. 2012 18:45
galerie viníkům hrozí doživotí

Česko úmyslně otrávili dva lidé. Na trhu zůstává 15 000 litrů jedu

Tisková konference ke kauze metanol
Zdroj: Mediafax

Policie zveřejnila informace o pozadí metylalkoholové aféry. Hlavními viníky jsou dva muži z Moravskoslezského kraje, kteří na černý trh úmyslně dostali tisíce litrů alkoholu se smrtícícm metanolem.

Policie už zná zdroj metylalkoholu, kterým byl kontaminován tuzemský alkohol. Známe i způsob, jak se ke spotřebitelům dostal, uvedl na tiskové konferenci policejní prezident Martin Červíček.


Jak doplnil zlínský státní zástupce Roman Kafka, který vyšetřování dozoruje, pachatelé alkohol kontaminovali záměrně a závadný alkohol následně dostali do distribuční sítě. Podle žalobce muselo být pachatelům vzhledem k jejich vzdělání jasné, jaké následky jejích čin může mít. Stíhání jsou v tuto chvíli dva lidé.


Vzhledem k 25 úmrtím na následky požití metylalkoholu, hrozí podle Kafky hlavním aktérům v případě odsouzení až 20leté tresty, popřípadě doživotí. Co je horší, na trhu ještě může být 15 tisíc litrů otráveného alkoholu. Policie proto vyzývá všechny k opatrnosti.
 

 

Zákaz prodeje destilátů proto nekončí. Lahve s jedovatým obsahem jsou totiž stále ve velkoobchodní i maloobchodní síti. Úřady nejprve musí zajistit, aby se tyto lahve nedostaly až ke koncovým zákazníkům.
 

Podívejte se na galerii z tiskové konference ke Kauze metyl:

19

Tisková konference ke Kauze metyl

Zdroj: Mediafax

Tisková konference ke Kauze metyl - 9

Policejní prezident Martin Červíček

Hodnocení:

 

Podobné záruky bude vyžadovat i Evropa a sousední země, které zakázaly dovoz českého tvrdého alkoholu. Jasněji by o podmínkách, za kterých je možné embargo zrušit, mělo být rovněž dnes. V Bruselu o tom totiž jedná ministr Zemědělství Petr Bendl.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o pančovaném alkoholu:

tn.cz / gar

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

24.9. | 15:32 pravda1
16
A co tak zavést trest smrti? Tihle dva si budou ve vězení užívat za naše. Proč ...
25.9. | 08:12 Jan Pavel
-3
Dva podnikatelé a k tomu jim někdo musel dát nějaký nejmenovaný úřad ...
25.9. | 11:12 nasrat
0
Náhlasit nevhodný komentář
Si nedovedu představit kdyby nějaký magor smíchal metanol s technickým lihem a ten se dostal do ruk tzv čističům.Ti by ho po odstranění te hořké přísady bitrex smíchali s esencemi a naflaškovali.Půl republiky na krchově a pak by zjistili kolik černého chlastu se tu prodává.
25.9. | 10:39 jiri machala
0
Náhlasit nevhodný komentář
Nevěřím policii,že dopadla hlavní viníky.Policie by měla zjistit,od koho metylalkohol v takovém množství získali.Jeho původ a komu byl dodán. Ti dva údajní viníci jsou, podle mně, pouze jedním z článků celého řetězu.
25.9. | 08:12 Jan Pavel
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Dva podnikatelé a k tomu jim někdo musel dát nějaký nejmenovaný úřad Živnostenský list na tuto činnost a nějaký nejmenovaný výrobce jedu metyl alkoholu asi lihovar či likérka prodat cisternu metylalkoholu a k tomu nějaká nejmenovaná Celní správa to měla na starost a kontrolu.Dále nějaký nejmenovaný ...
25.9. | 07:40 Jiří Novák
1
Náhlasit nevhodný komentář
Titulek je více méně pravdivý. Jen bych ho doplnil takto: Česko otrávili nejen dva lidé .... Kalousek, Nečas, Vondra, Heger, Drábek, Kubice ..... Pokud jsem na někoho zapomněl, tak se veřejnosti hluboce omlouvám.
25.9. | 06:31 jjj jjj
-1
Náhlasit nevhodný komentář
dva lidé to je všechno na co jste vy pitomci přišli a kde je těch 15000 litru chlastu nevíte to jako čekate až to dají zase do sítě
24.9. | 19:23 Marian Szwanczar
-1
Náhlasit nevhodný komentář
zuzik88 at to raci nepiji este s toho oslepnou a z nasich dani budou brat nemocenskou a socialni davky
24.9. | 18:45 Petr Dvořák
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ubozí podnikatelé. Neuvědomili si nebezpečí a chtěli jen dosáhnout maximálního zisku a starali se tak sami o sebe. Tak nás to ODS naváděla. Kdyby se svěřili sociálnímu systému kapitalistického státu, dopadli by stejně jako konzumenti jejich metanolu.
24.9. | 18:37 grugeo
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ten trest smrti stejně jednou zavedou.Je to jen otázka času.Uvidíte.
24.9. | 18:34 zuzik88
1
Náhlasit nevhodný komentář
Ať se toho napijou sami.
24.9. | 18:04 Radka Nováčková
0
Náhlasit nevhodný komentář
Za normálních okolností bych věřila tomu, že je z toho průměrný právník vyseká a uplacený státní zástupce pustí. Je to však mezinárodně sledovaný průšvih. myslím, že ti chlapíci se z kriminálu nedostanou.. Ale stejně, před policií smekám, to musel být záhul..v tom množství černých tržišť a všeho ...