Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 4. 5. 2011

Klaus: Hájek nedomyslel důsledky svého vyjádření o bin Ládinovi!

Prezident republiky Václav Klaus
Zdroj: Mediafax
Prezident republiky Václav Klaus se distancoval od výroků svého poradce Hájka

Výroky svého poradce Petra Hájka, který v pondělí zpochybnil oficiální verzi úmrtí Usámy bin Ládina, považuje prezident Václav Klaus za nešťastné a jednoznačně vyvrací, že by Hájek vyjadřoval jeho názory. Klaus to uvedl ve středečním prohlášení na oficiálních stránkách Hradu.

"Chci jednoznačně říci, že názor prezidenta republiky nevyjadřoval," stojí v prohlášení.
 

Výroky svého poradce prezident chápe jako snahu "pokusit se narušit mediální nános, který byl kolem osoby Usámy bin Ládina a kolem její smrti vytvořen," uvádí Klaus.
 

Hájkovo mediální vyjádření nebylo podle jeho slov konzultované ani s prezidentem, ani s dalšími členy jeho kanceláře.
 

PSALI JSME:

Anketa: Klaus má nejhoršího mluvčího v zemi
 

Hájek nedomyslel potenciální důsledky svého vyjádření, včetně jeho možných férových i neférových interpretací, domnívá se Klaus.
 

Prezidentův poradce Petr Hájek v pondělí zpochybnil oficiální verzi úmrtí nejhledanějšího teroristy Usámy bin Ládina, když ji označil za mediální fikci. Petr Hájek, který je považován za jednoho z nejbližších spolupracovníků prezidenta Václava Klause, dlouhodobě zastává názor, že teroristické útoky v USA z 11. září 2001 mohly zorganizovat tajné služby USA.
 

Sám prezident Klaus se k pondělnímu zneškodnění symbolu světového terorismu vyjádřil v tom smyslu, že informaci přijal s velkou úlevou a že to přispěje ke zklidnění atmosféry a zvýšení bezpečnosti ve světě.
 

Usámu bin Ládina zabilo v pondělí zvláštní komando amerických sil při cílené operaci v domě v Abbottábádu u pákistánské metropole Islámábádu. Usámu bin Ládina americké jednotky zabily při přestřelce.
 

Původem Saúdský Arab pocházel z bohaté rodiny. Založil a financoval činnost teroristické skupiny Al-Káida, v jejímž čele stál. Mimo jiné byl mozkem teroristických útoků z 11. září 2001 v USA, které si vyžádaly několik tisíc lidských životů.
 

Na svědomí měl i řadu dalších atentátů včetně útoků na americká velvyslanectví v Keni a Tanzanii v roce 1998.
 

Po bin Ládinovi pátraly americké síly od roku 2001.

tn.cz / Mediafax

Diskuze

7.5. | 00:01 walteradolf
0
Náhlasit nevhodný komentář
Pravda vítězí. To je taková česká, nepřeložitelná slovní hříčka.
5.5. | 07:50 Petr Dvořák
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ano, když se mluví pravda, jsou následky vždy nepříjemné. To nedomyslel :-)
5.5. | 06:50 mavcz
0
Náhlasit nevhodný komentář
souhlasím s p. Hájkem...když jde o prachy jsou USA schopny všeho...
4.5. | 21:34 divimse
0
Náhlasit nevhodný komentář
tak ať nám pan superčlověk řekne co si myslí o tom,že útoky 11.září byly fikce-má stejný názor jako jeho poradce a mluvčí????????
4.5. | 20:34 Jan Foglar
0
Náhlasit nevhodný komentář
Prezidentův poradce se fakt mýlí. Za 11.září nemůže ani Ládin ani US tajné služby. K tomu se přece přiznal Khalid Sheikh Mohammed, vězeň z Guantánama, po 183 water-boardincích. http://hamsayeh.net/society/643...
4.5. | 18:36 koxkum
0
Náhlasit nevhodný komentář
Řekl bych že čoran propisek toho ve svém životě nedomyslel podstatně víc.
4.5. | 18:35 Jan Čermák
0
Náhlasit nevhodný komentář
P.Hájek ví očem mluví je to velice vzdělaný člověk ,stačí se podívat na tyto stránky:http://neuveritelnaodhaleni.cz/filmy-a-vid...
4.5. | 17:53 josef thuma
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ale domyslel. Počítal s tím, že se vyjadřuje k lidem s průměrnou inteligencí. Pan prezident už ze svého úřadu musí vyjadřovat stanoviska v souladu se svou funkcí. Pan Hájek je samorost a to je právě sympatické a sympatické je i jejich vzájemné soužití, právě pro tyto "peripetie".