Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 4. 5. 2011

Klaus: Hájek nedomyslel důsledky svého vyjádření o bin Ládinovi!

Prezident republiky Václav Klaus
Zdroj: Mediafax
Prezident republiky Václav Klaus se distancoval od výroků svého poradce Hájka

Výroky svého poradce Petra Hájka, který v pondělí zpochybnil oficiální verzi úmrtí Usámy bin Ládina, považuje prezident Václav Klaus za nešťastné a jednoznačně vyvrací, že by Hájek vyjadřoval jeho názory. Klaus to uvedl ve středečním prohlášení na oficiálních stránkách Hradu.

"Chci jednoznačně říci, že názor prezidenta republiky nevyjadřoval," stojí v prohlášení.
 

Reklama

Výroky svého poradce prezident chápe jako snahu "pokusit se narušit mediální nános, který byl kolem osoby Usámy bin Ládina a kolem její smrti vytvořen," uvádí Klaus.
 

Hájkovo mediální vyjádření nebylo podle jeho slov konzultované ani s prezidentem, ani s dalšími členy jeho kanceláře.
 

PSALI JSME:

Anketa: Klaus má nejhoršího mluvčího v zemi
 

Hájek nedomyslel potenciální důsledky svého vyjádření, včetně jeho možných férových i neférových interpretací, domnívá se Klaus.
 

Prezidentův poradce Petr Hájek v pondělí zpochybnil oficiální verzi úmrtí nejhledanějšího teroristy Usámy bin Ládina, když ji označil za mediální fikci. Petr Hájek, který je považován za jednoho z nejbližších spolupracovníků prezidenta Václava Klause, dlouhodobě zastává názor, že teroristické útoky v USA z 11. září 2001 mohly zorganizovat tajné služby USA.
 

Sám prezident Klaus se k pondělnímu zneškodnění symbolu světového terorismu vyjádřil v tom smyslu, že informaci přijal s velkou úlevou a že to přispěje ke zklidnění atmosféry a zvýšení bezpečnosti ve světě.
 

Usámu bin Ládina zabilo v pondělí zvláštní komando amerických sil při cílené operaci v domě v Abbottábádu u pákistánské metropole Islámábádu. Usámu bin Ládina americké jednotky zabily při přestřelce.
 

Původem Saúdský Arab pocházel z bohaté rodiny. Založil a financoval činnost teroristické skupiny Al-Káida, v jejímž čele stál. Mimo jiné byl mozkem teroristických útoků z 11. září 2001 v USA, které si vyžádaly několik tisíc lidských životů.
 

Na svědomí měl i řadu dalších atentátů včetně útoků na americká velvyslanectví v Keni a Tanzanii v roce 1998.
 

Po bin Ládinovi pátraly americké síly od roku 2001.

tn.cz / Mediafax
Reklama