Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 27. 7. 2011

KLAUS ŠOKOVAL! Norský útok je důsledek zpupné společnosti

Prezident Václav Klaus
Zdroj: Mediafax
Prezident Václav Klaus

Český prezident Václav Klaus přidal další komentář k útoku v Norsku, při kterém atentátník Anders Breivik na dvou místech pozabíjel 76 lidí. Ve svých Zápiscích z Austrálie, které otiskl středeční deník Právo, hlava státu označila čin jako důsledek postmoderní, příliš zpupné a nepokorné společnosti.

"Jeho čin je otřesný, varovný a nepochopitelný," uvedl Klaus na adresu Breivika, který v pátek nejdřív odpálil výbušninu u vládních budov v Oslu, aby pak postřílel desítky účastníků mládežnického tábora na ostrově Utöya. Podle českého prezidenta je něco takového svou podstatou a svými proporcemi zcela neevropské.

 

Nebyl by to ale Václav Klaus, aby nedoplnil: "Konzervativní člověk ve mne (a v tom blízký naší, tolik démonizované iniciativě D.O.S.T.) v tom vidí důsledek dnešní postmoderní, nekonzistentní či nekoherentní, příliš zpupné a nepokorné, příliš permisivní společnosti." Podle českého prezidenta to "není ani radostné a ani povzbudivé".

 

ČTĚTE TAKÉ:

OSTUDA! Klause nepustili do australského parlamentu! ODMÍTL PROHLÍDKU!

Tisíce recesistů zasypou prezidenta Klause pery!

 

Konzervativce v sobě český prezident probudil v úterý, ještě v sobotu se v kondolenčním telegramu norskému králi Haraldovi V. vyjadřoval ryze státnicky. "Vaše veličenstvo, hluboce otřesen jsem vyslechl, během své cesty v Austrálii, zprávu o teroristických útocích v Oslu a na ostrově Utöya, které si vyžádaly mnoho nevinných obětí," uvedl Klaus den po útoku a dodal: "Důrazně odsuzuji barbarské metody a skutky, které vedly k tomuto krveprolití a které nelze ničím ospravedlnit. Občané naší země jsou v této chvíli s Vámi."

 

Český prezident si na svém přednáškovém turné v Austrálii, které odstartovalo minulý týden, už také povšiml, že Breivik ve svém 1500stránkovém manifestu citoval některé jeho myšlenky. Pokáral pak světová média, že šílenému norskému střelci dělají dlouhými záběry na jeho fotografii zbytečnou reklamu.

 

Iniciativa D.O.S.T., jejíž členy Klaus ještě na začátku července přijal na Pražském hradě, má v názvu zkratku pro důvěru, objektivitu, svobodu a tradice. Odmítá Lisabonskou smlouvu umožňující další rozšiřování Evropské unie a staví se proti multikulturní společnosti. Právě narůstajícím multikulturalismem a snahou zabránit přílivu muslimů a marxistů do Evropy.

tn.cz / Mediafax