Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 27. 7. 2011

KLAUS ŠOKOVAL! Norský útok je důsledek zpupné společnosti

Prezident Václav Klaus
Zdroj: Mediafax
Prezident Václav Klaus

Český prezident Václav Klaus přidal další komentář k útoku v Norsku, při kterém atentátník Anders Breivik na dvou místech pozabíjel 76 lidí. Ve svých Zápiscích z Austrálie, které otiskl středeční deník Právo, hlava státu označila čin jako důsledek postmoderní, příliš zpupné a nepokorné společnosti.

"Jeho čin je otřesný, varovný a nepochopitelný," uvedl Klaus na adresu Breivika, který v pátek nejdřív odpálil výbušninu u vládních budov v Oslu, aby pak postřílel desítky účastníků mládežnického tábora na ostrově Utöya. Podle českého prezidenta je něco takového svou podstatou a svými proporcemi zcela neevropské.

 

Nebyl by to ale Václav Klaus, aby nedoplnil: "Konzervativní člověk ve mne (a v tom blízký naší, tolik démonizované iniciativě D.O.S.T.) v tom vidí důsledek dnešní postmoderní, nekonzistentní či nekoherentní, příliš zpupné a nepokorné, příliš permisivní společnosti." Podle českého prezidenta to "není ani radostné a ani povzbudivé".

 

ČTĚTE TAKÉ:

OSTUDA! Klause nepustili do australského parlamentu! ODMÍTL PROHLÍDKU!

Tisíce recesistů zasypou prezidenta Klause pery!

 

Konzervativce v sobě český prezident probudil v úterý, ještě v sobotu se v kondolenčním telegramu norskému králi Haraldovi V. vyjadřoval ryze státnicky. "Vaše veličenstvo, hluboce otřesen jsem vyslechl, během své cesty v Austrálii, zprávu o teroristických útocích v Oslu a na ostrově Utöya, které si vyžádaly mnoho nevinných obětí," uvedl Klaus den po útoku a dodal: "Důrazně odsuzuji barbarské metody a skutky, které vedly k tomuto krveprolití a které nelze ničím ospravedlnit. Občané naší země jsou v této chvíli s Vámi."

 

Český prezident si na svém přednáškovém turné v Austrálii, které odstartovalo minulý týden, už také povšiml, že Breivik ve svém 1500stránkovém manifestu citoval některé jeho myšlenky. Pokáral pak světová média, že šílenému norskému střelci dělají dlouhými záběry na jeho fotografii zbytečnou reklamu.

 

Iniciativa D.O.S.T., jejíž členy Klaus ještě na začátku července přijal na Pražském hradě, má v názvu zkratku pro důvěru, objektivitu, svobodu a tradice. Odmítá Lisabonskou smlouvu umožňující další rozšiřování Evropské unie a staví se proti multikulturní společnosti. Právě narůstajícím multikulturalismem a snahou zabránit přílivu muslimů a marxistů do Evropy.

tn.cz / Mediafax

Diskuze

29.7. | 21:59 inocsulreb
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ja to rikam furt..Komunisti jsou neposlusne deti pravice..A ten Misa,,buhvi jestli se nejedna o mlade Gorbacova..Ten taky neudelal nic dobreho..Ale do dejin vejde..Stejne jako ten Zabozrout naklonovanej.
29.7. | 21:17 Michael du Lac
0
Náhlasit nevhodný komentář
soustrastneho-oprava
29.7. | 21:12 Michael du Lac
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ano pan prezident,ma pravdu,i kdyz novinari,vytrhli jednu vetu z textu,soustratneho telegramu,takhle dovoli vsem lidem znovu na nej nadavat a zaznavat jeho schopnosti,co ale proklamoval do ted vsechno se pomalu ale jiste stava pravdou,s globalniho oteplovani najednou vedci prevratili na dobu ...
29.7. | 19:31 Michael du Lac
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ano,deti se jen tak nezbavite,mne obzvlast ne,hlavne kdyz muzete hanobit sve vladni predstavitele ja desetilete dite vam to nedovolim,ani kdyby jste se s dablem spojili,vy chcete destrukci ve vasem state, ale ja mam Cechy rad ,nemuzu se divat na nete jak se snzite pospinit cestne lidi v parlamentu ...
29.7. | 19:12 Michael du Lac
0
Náhlasit nevhodný komentář
zapadak,vy taky pane,to nemuzete mne odhanet pane, net neni vas,jste nicka,pane na to aby jste vyskakoval,a i kdyby jste vyskocil na mesic ,tak vas respektovat nebudu,protoze takhle se sdetmi nemluvi,to nemate vubec deti radi panove ,tak se dete vycpat a zakonzervovat,jse obycejne nuly ,panove to ...
29.7. | 19:01 Michael du Lac
0
Náhlasit nevhodný komentář
panove upozornuji vas na zasadni vec,pan inocsulreb a pacicka75,ja jsem maloletej,a jako maloletej znam sva prava,pan incsulreb ,mne vybize abych mu.....,a strkal do ulu,pan pacicka zas aby si hodil masli,staci zavolat 7505,a budete muset podat vysvetleni na jinych mistech se mnou nemuzete se ...
29.7. | 17:13 inocsulreb
0
Náhlasit nevhodný komentář
MIso..ze ty taky zeres zabicky? Co tatulda,,zadavil se ropuchou,?
29.7. | 16:40 Pavla Gráfová
0
Náhlasit nevhodný komentář
dulacku...mas-li masli , hod si masli ,nemas-li masli ,zavolej tatovi,on ti z Cech nejakou doveze, tady si kazdou chvili nekdo hodi masli.
29.7. | 16:23 Michael du Lac
0
Náhlasit nevhodný komentář
inocsulreb,ja nemam masli,tu si muzete dat do vlasu,muzete se bouchat i po hlave nepomuze vam to protoze uz jste starej,rozum se vam nedostavi,kdyby se naleval rozum do hlavy pres lievik,tak by jste potreboval si hlavu nejdriv vycistit od nanosu vulgarit az pak mozna rikam mozna vam bude dano
29.7. | 16:08 inocsulreb
0
Náhlasit nevhodný komentář
Miso..masli maleho,nezoufej..Strc ho do ulu a--zabouchej!!