Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 6. 8. 2014
služební zákon

Koalice ustoupila. Generální ředitelství státní služby nebude

Andrej Babiš a Bohuslav Sobotka
Zdroj: Mediafax
ilustrační foto

Vládní koalice ustoupila opozičním ODS a TOP 09 a souhlasí s jejich požadavkem nezavádět generální ředitelství státní služby. Tento návrh předložila ostatním sněmovním stranám na dnešním večerním jednání ve Sněmovně.

"Generální ředitelství padlo," řekl Filip. Předložený koaliční návrh podle něj neúměrně posiluje ministerstvo vnitra. Soudí, že pravicové opozici se návrh líbit bude, protože vláda jí podle něj ustoupila ve všem.
 

"Tím pádem v podstatě vytváříme zákon, který nemá nic společného s tím zákonem z roku 2002 a neúměrně posiluje mocenský orgán, kterým ministerstvo vnitra je. Tak jako tak, protože má bezpečnostní sbory, včetně generální inspekce a v tuto chvíli bude ovládat i celou státní správu," prohlásil Filip.
 

Koordinaci státní služby podle něj bude mít na starosti útvar na ministerstvu vnitra. "Jedinou ingerenci tam má ministerstvo financí v podstatě stanovením limitu toho počtu zaměstnanců, respektive peněz, které pro ty státní zaměstnance budou dávat. Ale to je ingerence, která, promiňte mi, je nulová ve vztahu k tomu personálnímu obsazení," dodal.
 

O novele služebního zákona bude v pátek opět jednat Sněmovna.

tn.cz / ČTK / gar