Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.9. 2008 20:11

Korupční kauza ODS: kompletní nahrávka jako důkaz

Kauza údajných černých peněz pro jihomoravskou ODS má pokračování.

Protikorupční policie začala analyzovat zvukovou nahrávku schůzky mezi současným senátorem Vlastimilem Sehnalem a majitelem brněnské stavební firmy Veselým. Na nahrávce se například mluví o neoficiálním sponzorování ODS v souvislosti s přidělováním stavebních zakázek. Nahrávka trvá přibližně hodinu.

Reklama


Sama brněnská ODS autentičnost nahrávky zpochybnila. Podle několika právníků z nahrávky vyplývá podezření, že firma skrytě sponzorovala ODS. Mohlo jít zejména o odměnu za stavební zakázky.


Co je v nahrávce:


V roce 2004 senátní kandidát Sehnal přišel za šéfem brněnské stavební firmy Veselým. Na schůzce téměř šeptali. Řeč byla o penězích, které měl podnikatel Veselý údajně dávat šéfovi jihomoravské ODS Venclíkovi. Z hovoru vyplývá, že mělo jít o takzvané černé sponzorské peníze. Podnikatel uvedl i konkrétní cifru - 820 tisíc.


Z hovoru dál vyplývá, že může jít o provize za přidělení stavebních zakázek firmě Veselý, a to z městských a krajských rozpočtů. Senátor Sehnal naznačoval, že si jeho stranický kolega Venclík peníze od podnikatele nechává a ODS je neodevzdává.

Jiří Hynek TV Nova
Reklama