Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 28.7. 2014 17:56
Smrt Moniky a Klárky

NOVÁ FAKTA v kauze Kramný: Čachry s pasem a plány na útěk

Kramný, Rejžková
Zdroj: TN.cz

Vyšetřovatelé prozradili další detaily k kauze smrti Moniky a Klárky Kramných v Egyptě.

Anketa

Podaří se policii objasnit kauzu Kramný?

Hlasovalo 650 lidí.
Petr Kramný chtěl po smrti své manželky Moniky a dcery Klárky z Egypta zmizet. Nevěřil totiž, že ho egyptské úřady někdy pustí zpátky do Česka. Vyšetřovatelé potvrdili, že měl v úmyslu vycestovat na cizí cestovní pas.


Dokonce kvůli tomu byl v kontaktu s někým, kdo mu ho měl poskytnout. Jenže vše nakonec dopadlo jinak. "Pomáhal mu dobrý kamarád z Česka. Měli domluveno, že přiletí, přiveze mu cizí pas a pak spolu odletí," prozradil TN.cz zdroj, který je dobře obeznámený s celou kauzou.

 

Informaci potvrdil i státní zástupce, který má kauzu na starosti. "Určitě tam figurovala nějaká osoba, která se zdržovala v Egyptě. Jeho plán spočíval v tom, že by se z Egypta dostal na platný cestovní pas jiného člověka," uvedl pro iDnes.cz státní zástupce Vít Legerský.


Kamarád tedy zřejmě už do Egypta odletěl. Jenže pak se stalo něco, co Kramný ani jeho kamarád nečekali. "Egyptské úřady ho znenadání pustily na svobodu. Těsně před tím, než chtěl na cizí pas odletět," dodal zdroj.

 

 

Advokátka Petra Kramného Jana Rejžková tvrdí, že útěk neplánoval Kramný. "On nic neplánoval. On ne," uvedla pro iDnes.cz. Vše tedy údajně zosnoval onen dobrý kamarád.
 

 

Kramný byl tou dobou podezřelý z vraždy své manželky a dcery. Kamarád, který mu chtěl pomoci  s útěkem, by se tedy sám dopustili trestného činu. Nakonec se ale Kramný z Egypta dostal legální cestou. Tři měsíce od tragédie.


V Česku na svobodě ale dlouho nepobyl. Policie ho obvinila z dvojnásobné vraždy. Od té doby je ve vazbě.

 

ČTĚTE TAKÉ:

REKONSTRUKCE VRAŽDY: Slavný sportovec Pistorius předvádí, jak zastřelil přítelkyni

Dívku (†7) znásilnili a pověsili na strom! Vesničané se pomstili

TN.cz