Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.5. 2013 07:45
Trestní oznámení na Martince

Kryl šéf protikorupční police praní špinavých peněz kmotra Janouška?

Tomáš Martinec a Roman Janoušek
Zdroj: tn.cz / Mediafax
Končící šéf protikorupční policie Tomáš Martinec a lobbista a "kmotr" Roman Janošek

Policie má na krku zřejmě pořádný skandál. Šéf protikorupční policie Tomáš Martinec totiž čelí trestnímu oznámení. Prý totiž kryl vlivného pražského lobbistu a "kmotra" Romana Janouška. Přečtěte si, jakou měl Martinec hrát v Janouškově případu roli.

Generální inspekce bezpečnostních sborů ve čtvrtek obdržela trestní oznámení na končícího ředitele protikorupční policie Tomáše Martince, uvádí páteční . Ten oznámil svůj odchod po sporech s vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou. Ta ho obvinila, že před žalobci zatajoval některá důležitá fakta z vyšetřování.
 

Reklama

Že na tom může být něco pravdivého, by mohlo nasvědčovat i toto trestní oznámení právě na Martince. Podle něj měl totiž krýt lobbistu Romana Janouška. Martinec měl hrát roli v případu praní špinavých peněz, ze kterých byl v minulosti podezříván Janoušek a jeho matka. V roce 2008 byly Janouškovi a jeho matce na dvou účtech ve švýcarské bance zablokovány stamilióny korun.
 

Švýcarská prokuratura podle Práva žádala o informace o Janouškovi, jenže ačkoliv protikorupční policie v čele s tehdejším náměstkem Martincem se švýcarskou stranou jednala, policie žádné vyšetřování Janouška nezahájila. V dubnu 2009 pak Martinec vyšetřování uzavřel s tím, že nebyly zjištěny žádné skutečnosti, které by nasvědčovaly podezřelým finančním operacím.
 


Oficiální místa, tedy samotný Matinec či tiskový mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej se pro Právo k případu nevyjádřili. Martinec měl vypnutý telefon a Ibehej je na dovolené.

tn.cz / hmr
Reklama