Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.5. 2013 07:45
Trestní oznámení na Martince

Kryl šéf protikorupční police praní špinavých peněz kmotra Janouška?

Tomáš Martinec a Roman Janoušek
Zdroj: tn.cz / Mediafax
Končící šéf protikorupční policie Tomáš Martinec a lobbista a "kmotr" Roman Janošek

Policie má na krku zřejmě pořádný skandál. Šéf protikorupční policie Tomáš Martinec totiž čelí trestnímu oznámení. Prý totiž kryl vlivného pražského lobbistu a "kmotra" Romana Janouška. Přečtěte si, jakou měl Martinec hrát v Janouškově případu roli.

Generální inspekce bezpečnostních sborů ve čtvrtek obdržela trestní oznámení na končícího ředitele protikorupční policie Tomáše Martince, uvádí páteční . Ten oznámil svůj odchod po sporech s vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou. Ta ho obvinila, že před žalobci zatajoval některá důležitá fakta z vyšetřování.
 

Že na tom může být něco pravdivého, by mohlo nasvědčovat i toto trestní oznámení právě na Martince. Podle něj měl totiž krýt lobbistu Romana Janouška. Martinec měl hrát roli v případu praní špinavých peněz, ze kterých byl v minulosti podezříván Janoušek a jeho matka. V roce 2008 byly Janouškovi a jeho matce na dvou účtech ve švýcarské bance zablokovány stamilióny korun.
 

Švýcarská prokuratura podle Práva žádala o informace o Janouškovi, jenže ačkoliv protikorupční policie v čele s tehdejším náměstkem Martincem se švýcarskou stranou jednala, policie žádné vyšetřování Janouška nezahájila. V dubnu 2009 pak Martinec vyšetřování uzavřel s tím, že nebyly zjištěny žádné skutečnosti, které by nasvědčovaly podezřelým finančním operacím.
 


Oficiální místa, tedy samotný Matinec či tiskový mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej se pro Právo k případu nevyjádřili. Martinec měl vypnutý telefon a Ibehej je na dovolené.

tn.cz / hmr

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

10.5. | 09:43 Tony
2
Co tak zrušit naši policii která je stále závislá na zločinecké ODS a připustit ...
10.5. | 10:52 Josef Prelovský
-1
Viděli jste fotku toho Martince? Tipický komouš .. A taková existence dělá šéfa ...
14.5. | 19:25 Marie Petráňová
0
Náhlasit nevhodný komentář
Nebýt Švýcarska, tak se tu vůbec nic NEOBJEVÍ ??? Za tohle je jen JEDNA HLAVA=Martincova hodně slabá náplast....A co "zanedbaná" a Švýcarskem řešená MOSTECKÁ UHELNÁ !!!???
10.5. | 11:18 karel sodoma
1
Náhlasit nevhodný komentář
Vsude na svete v mafii kryje kazdy kazdeho to je zakon zvany omerta ktery, pokud se nedodrzi prijde trest nejvyssi. Ani u nas to jinak nefunguje, to je prece jasny nade vse.....
10.5. | 10:52 Josef Prelovský
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Viděli jste fotku toho Martince? Tipický komouš .. A taková existence dělá šéfa u policie?
10.5. | 10:49 topka55
1
Náhlasit nevhodný komentář
Dalo se čekat ,že za Janouškem někdo stojí !! Udělat to obyčejný člověk ,tak dávno sedí..
10.5. | 09:43 Tony
2
Náhlasit nevhodný komentář
Co tak zrušit naši policii která je stále závislá na zločinecké ODS a připustit policii ze Švýcarska.Ta by konečně zatočila a skoncovala s Českou mafii,gaunery,lobisty,kmotry a zloději.
10.5. | 08:53 kimy69
1
Náhlasit nevhodný komentář
Proboha, tohle nám tady nepiště. Lidi teď mnohem víc zajímá, jak se začít starat a přitlačit, jak říká zmatlanec Hybner, a vy nás tady prudíte s nějakou prádelnou na špinavé stamiliony ve Švýcarsku.....
10.5. | 08:41 kopr324
1
Náhlasit nevhodný komentář
Na Novinkách je informace,že Martinec je na dovolené a tady Nova říká,že Ibehej je na dovolené.Proboha někdo z novinářů ,nebo redaktorů lže.On je bordel i v informacích, tak jako v celém státu pod vedením ODS a jejich noshledú.