Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 12. 2013
Trestní oznámení

Půjde Nečas sedět kvůli Klausově amnestii? Padlo další trestní oznámení!

Petr Nečas
Zdroj: ČTK

Iniciativa Vraťte nám stát! podala trestní oznámení na bývalého premiéra Petra Nečase a další lidi kvůli novoroční amnestii prezidenta Václava Klause.

Podnětem byly nové informace ze zveřejněného odposlechu hovoru Nečase a někdejší šéfky jeho kabinetu Jany Nagyové (nyní Nečasové). "Informace naznačují, že expremiér si byl plně vědom škodlivého znění amnestie a svůj podpis pod ní připojil výměnou za zisk vlastní politické výhody," sdělili dnes ČTK v prohlášení členové iniciativy Petr Havlík, Hana Marvanová a Jaroslav Kuchař. Podle nich se Nečas a další mohli dopustit zneužití pravomoci úřední osoby, přijetí úplatku a podplácení nebo zločinného spolčení.

 

Server Aktuálně.cz ve čtvrtek uvedl, že Nečas v lednu v odposlouchávaném hovoru řekl Nagyové, že svůj spolupodpis pod amnestií vyměnil za souhlas prezidenta s konsolidačním balíčkem připraveným tehdejší vládou. "Amnestie je strašný průšvih," řekl tehdejší premiér podle policejního spisu Nagyové a dodal, že "může říct otevřeně, že šlo o podpis za podpis". Policií odposlouchávaný rozhovor se podle serveru odehrál 5. ledna odpoledne. Bývalý Klausův tajemník Petr Hájek i dřívější šéf politického odboru Klausovy kanceláře Ladislav Jakl to popřeli. Stejně tak i sám Nečas. Podle něj je věta vytržena z kontextu, prý nepopisuje nic jiného než pocit, že nepodepsat amnestii by nebylo férové.

 

 

Iniciativa podala trestní oznámení na Nečase kvůli amnestii už letos na jaře, podezřívali ho ze zneužití pravomoci úřední osoby nebo maření úkolu úřední osoby z nedbalosti. Policie ale oznámení odložila. Ve čtvrtek zveřejněný odposlech mezi Nečasem a Nagyovou podle zástupců iniciativy dává podezřením uvedeným v prvním oznámení jiný rozměr. "Jsme přesvědčeni, že dosud známé informace odůvodňují podezření, že mohlo dojít v souvislosti s vyhlášením amnestie 1. ledna 2013 k závažným trestným činům, a to nejen zneužití pravomoci úřední osoby, ale rovněž přijetí úplatku a podplácení či zločinné spolčení," uvedla Marvanová.

 

Amnestie propustila na svobodu zhruba 6500 vězňů a prominula podmíněné a alternativní tresty desetitisícům dalších lidí. Obsahovala mimo jiné aboliční článek, který se vztahoval na některé rozsáhlé hospodářské kauzy s miliardovými škodami.

pet tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

13.12. | 17:30 Josef Juráń
13
Nečas měl sedět již dávno!!Již kvůli aféře s Nagyovou.Doufám,že ted při dalším ...
13.12. | 23:43 uz-nerejem-drzkou-v-zemi
-9
Mám radost, že vy bolševický rudý vši můžete jenom pičoovat na netu a to je tak ...
14.12. | 13:45 Emil Laub
2
Náhlasit nevhodný komentář
zacotomas...blbe Juro, ty se nauc rusky. Gulag ti bude sluset. A nemachruj tady cipisku.
14.12. | 13:21 Emil Laub
2
Náhlasit nevhodný komentář
zacotomas...blbe Juro, ty se nauc rusky. Gulag ti bude sluset. A nemachruj tady cipisku.
14.12. | 12:29 novus
3
Náhlasit nevhodný komentář
Vosle--abys pochopil -zacotomas? Vis co jeto spetka? Jedna desetina habadeje! To cumis, Pepicku,vid? Istem fasada, co ty jsi za vola...
14.12. | 10:28 novus
4
Náhlasit nevhodný komentář
Necas uz je bezdomovec? Vypada tak a zaslouzi sito jakbysmet!
14.12. | 09:54 novus
5
Náhlasit nevhodný komentář
Kdepak.Sedet nebude..Tyhle lotry zaviraj pouze v "nedemokratickych " statech..A cesko neni Ukrajina!!
13.12. | 23:43 uz-nerejem-drzkou-v-zemi
-9
Náhlasit nevhodný komentář
Mám radost, že vy bolševický rudý vši můžete jenom pičoovat na netu a to je tak všechno co můžete. Dějiny jdou jinou cestou a vy můžete s otevřenou tlamou pouze zírat. A to mi dělá obrovskou radost.
13.12. | 20:27 bard-lidu
6
Náhlasit nevhodný komentář
Ještě zavřít MELMA a v republice bude uklizeno ...
13.12. | 19:19 aspirinek
9
Náhlasit nevhodný komentář
Ten vypadá, cocot. Jako držkomelm. Kriminál mu bude slušet, ksindlovi modrýmu.
13.12. | 18:54 Jiri Voves
8
Náhlasit nevhodný komentář
mubaru - a za to,že všem veřejně lhal,že on nic by měl dostat dvojnásobek !
13.12. | 17:30 Josef Juráń
13
Náhlasit nevhodný komentář
Nečas měl sedět již dávno!!Již kvůli aféře s Nagyovou.Doufám,že ted při dalším trestním oznámení ho již basa nemine...!!!