Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 2. 2011

Kvůli odchodu lékařů vláda nevyhlásí STAV NOUZE

Kvůli avizovanému odchodu lékařů vláda nevyhlásí krizový stav nebo stav nouze, sdělil premiér Petr Nečas (ODS) po pondělním jednání bezpečnostní rady státu. O dalších krocích bude kabinet jednat ve středu.

"Bezpečnostní rada nebude navrhovat vládě vyhlášení nějakého celoplošného nebo celostátního stupně krizového stavu. To považujeme na neadekvátní krok," uvedl premiér Nečas.

 

Vláda očekává, že ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) bude nadále s lékařskými odboráři jednat. Pokud by se s nimi i přesto nedohodl a nastala krizová situace, stát na ni bude připravený, tvrdí předseda vlády. "Členové bezpečnostní rady státu nesdílí názor, že by situace byla nezvládnutelná," dodal Nečas.

 

ČTĚTE TAKÉ:

FIASKO! Heger a lékaři se nedomluvili: BÍLÉ PLÁŠTĚ chtějí přidat až 12 tisíc

 

Bezpečnostní rada státu podle Hegera udělala průběžnou inventuru opatření, která se připravují. Musí být dokončená tento týden. "Mluvili jsme znovu o koordinaci aktivit ministerstva zdravotnictví, ministerstva obrany a ministerstva vnitra. Po šňůře jednání na ministerstvu zdravotnictví je celkem jasné, že hlavní aktéři jsou připraveni. Týká se to zejména ředitelů nemocnic, vedení jednotlivých zdravotnických služeb v krajích, dopravních zdravotnických služeb a samozřejmě máme zajištěnou kooperaci jak s hejtmany, tak s ministerstvy obrany a vnitra," doplnil Heger.

 

"Vláda za žádnou cenu neustoupí. Ze státního rozpočtu nepůjde do zdravotnictví ani koruna," řekl premiér. Opatření a příprava situace, kdy by nemocnice opustilo 3800 lékařů, považuje Nečas i ministr zdravotnictví Leoš Heger za prevenci. Stále totiž věří, že dojde k dohodě. "Pevně věřím, že si všichni přejeme, aby krizový stav nenastal," řekl Nečas.

 

Další kolo jednání ministra Hegera s Lékařským odborovým klubem (LOK) a Českou lékařskou komorou (ČLK) by se mělo konat v pondělí odpoledne.

 

LOK trvá na stanovisku zvýšení platů o osm až 12 tisíc, ze strany ministerstva stále platí nabídka zvýšení o pět až osm tisíc podle kvalifikace. V celkovém objemu to znamená, že lékaři trvají na dvou miliardách pouze pro ně, zatímco ministerstvo je ochotno dát 1,5 miliardy korun na platy lékařů a půl miliardu pro další nelékařský personál.

 

Pokud by jednání neskončila dohodou, do poskytování zdravotní péče by se po 1. březnu zapojila také armáda, konkrétně její lékaři, sanitky a letadla.

tn.cz / Mediafax

Diskuze

15.2. | 18:51 inocsulreb
0
Náhlasit nevhodný komentář
Cvok ktery nepozna rozdil mzi Gastarbeiterem a Rentnerem musi bejt Melm. Ze nechape i veci jeste jednodussi se pak neni co divit.
15.2. | 17:50 inocsulreb
0
Náhlasit nevhodný komentář
Takovym jako jsi ty se tu rika Hochstapler!!
15.2. | 16:08 inocsulreb
0
Náhlasit nevhodný komentář
Jiklik--dava spad??Kafemlejnek se zatuchlym kafem.
15.2. | 16:07 inocsulreb
0
Náhlasit nevhodný komentář
Jikliku--clovece,jak to ctu tak vazne uvazuji o vstup do KSCM..Ty si odhalil me kvality ..Diky..Libi se mi jak oho blba omlouvas..Ale jinak mas pravdu.I bez tebe-v originale--tu byla nuda.. Ale melm by prece jen z mych davek uzdibovat nechtel,doufam..Vzdyt muze prodat jedno ze svych BMW nebo vilku ...
14.2. | 17:44 lup3
0
Náhlasit nevhodný komentář
Berlusblbe on myslel Unterwasermanna jako jsi ty.
14.2. | 17:24 Jiří Klušák
0
Náhlasit nevhodný komentář
inocsulreb .... melm je plnoletej a dává diskusím správný drsňácký spád. A toho spádu se mnozí moc rádi chytají. Bez něj by byla diskuse velmi ochuzená a nezáživná. Melm diskusi dává šťávu. A nakonec ty jsi rád, pokud se tu vyskytne. Já jsem s ním o tobě jednal v létě. To jsem jej žádal, aby byl ...
14.2. | 17:12 inocsulreb
0
Náhlasit nevhodný komentář
Strasidlo.A jeste Nemecky..Myslis jako Das Ungeheuer?
14.2. | 17:11 inocsulreb
0
Náhlasit nevhodný komentář
Jiklik..vis ze ja jsem citlivej..Zivot mi nici Melm tak ber aspon ty ..Nemuzes Melmovi domluvit??Vzdyt vam dela jen ostudu! UZ ses dival nekdy do oci praveho.Risskeho Nemce??
14.2. | 17:05 Jiří Klušák
0
Náhlasit nevhodný komentář
inocsulreb .... strašidlo nepatří mezi vulagrismy. Ale pokud po tom toužíš .... klidně ti to řeknu a ještě jako bonus do každého oka zvlášť.
14.2. | 16:56 inocsulreb
0
Náhlasit nevhodný komentář
Jikliku,,nikdy bych nerekl co jsi za hrdinu..Fakt,tva odvaha zaslouzi oceneni. Ale nechapu proc mi rikas strasidlo??Rekl bys mi to do oci??Hrdino??Dzamila mi furt presvedcuje jaky jsem fesak..