Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.4. 2014 21:18
nový recept

Recept Ládi Hrušky: Vynikající čokoládovo-oříškový krém! To musíte ochutnat!

Zdroj: TV Nova

Láďa Hruška je tu s dalším vychytaným receptem! Tentokrát v kuchyni vyráběl výborný čokoládovo-oříškový krém. Je to skutečně lahůdka, i když zároveň i kalorická bomba...

Na domácí oříškovo-čokoládový krém budeme potřebovat jeden balíček lískových oříšků, jednu plechovku zahuštěného a slazeného mléka, dvě mléčné čokolády, trochu medu a sůl.
 

Oříšky nasucho opražíme na plechu v troubě cca 13 minut při 180 stupních. Pak je dáme do utěrky a promneme - to je dobrý tip na to, jak oříšky zbavit slupek. Ještě horké je nasypeme do mixéru a rozmixujeme na kaši. Dejte si důkladně záležet, ať máte krém ve výsledku opravdu jemný a hladký.

 


Pak přichází na řadu vaření. Mléko, čokoládu, med a špetku soli dáme do kastrůlku, vložíme do rendlíku s vroucí vodou a necháme rozpustit. Vodní lázeň zabrání tomu, aby se kterákoli z ingrediencí připálila, takže se o směs nemusíme bát. Rozpustí se dokonale.
 

Levně a chutně s Ladislavem Hruškou - Výtečný oříškový krém
Zdroj: TN.cz

 

Rozpuštěný med s čokoládou a mlékem mícháme tak dlouho, dokud nezískáme hladkou hmotu. Pak do této "medové čokolády" přidáme rozmixované oříšky a ještě jednou všechno promixujeme dohladka, abychom v oříškovém krému neměli hrudky.
 

Krém je hotový a můžete ho ihned podávat. Zjistíte, že je od kupovaných oříškových krémů k nerozeznání. Zajímavá je i cena. Jaký je tedy rozpočet na tuhle pochoutku? Láďa Hruška náklady spočítal na celkem 111 korun. Za to ve výsledku vyrobil víc než půl kila výborného krému...

 

Info

Rodinný rozpočet. Nevydávejte z něj více, než musíte. Ušetřit můžete tisíce korun.

Na čem a kolik přeplácím

 

ČTĚTE TAKÉ:

tn.cz / gar

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

14.4. | 18:02 achillevolfoni
6
Čupr recept. Cukrovka jak vyšitá. A proč se s tím doma schrát, když si za ty ...
13.4. | 20:26 saabmaster
-4
Originál Ferrero Nutella 800g za 109,-Kč. Je vidět, že když v tom nejsou ...
11.1. | 21:43 Radomír Skrbek
0
Náhlasit nevhodný komentář
Pro ty co obhajujou nutelu, tak si nejdřív přečtěte složení! V té orig. nutele je jen 13% oříšků trochu čokolády a zbytek je CUKR a PALMOVÝ olej. tak to je teda fakt super ňamka. Toto i když není z kvalitních surovin je pořád 1000-krát lepší. Všeho dobrého je tam více, proto je levnější.
14.4. | 18:02 achillevolfoni
6
Náhlasit nevhodný komentář
Čupr recept. Cukrovka jak vyšitá. A proč se s tím doma schrát, když si za ty samé prachy můžu koupit skoro kilo nutelly?
14.4. | 14:19 lovat
0
Náhlasit nevhodný komentář
Hruška by se měl živit něčím užitečnějším !!!!!
14.4. | 11:56 siminova85
-1
Náhlasit nevhodný komentář
No raději si jdu koupit nutelu do obchodu
14.4. | 11:51 siminova85
0
Náhlasit nevhodný komentář
teda pardon ale to si to raději koupím už hotové ptz todleto není rozhodně levnějšiho...
14.4. | 06:48 Roman Brauner
0
Náhlasit nevhodný komentář
Možná je to všechno možné, ale levné tedy určitě ne. Ani v porovnání s "originály". To jsou na Nově opravdu takoví tupci?
14.4. | 03:11 slivovicka
-4
Náhlasit nevhodný komentář
A v kupovaném medu, čokoládě a kondenzovaném mléku nejsou sajrajty? To byste si museli vyrobit všechny suroviny sami, aby jste vyrobili opravdu vše bez konzervantů a dalších sajrajtů. Tohle je zbytečná patlačka a ani neušetříte.
13.4. | 22:56 oximoron-1990
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Tak o tom, co musím nebo nemusím mi nebude nova rozhodovat! To tady platí jenom na ty trouby, co Novu poslouchají na slovíčko! Mě tu nikdo nebude rozkazovat, tak si to uvědomte!!!!!!!!!!!!!!!!!!
13.4. | 21:02 J. Zahrob.
5
Náhlasit nevhodný komentář
dvorakpavel, saabmaster - Když vám nevadí ty konzervanty v kupované Nutelle, tak si jí kupte. Tohleto já osobně nemusím, ale dělám si doma vlastní šunku bez dusitanů a jiných éček... Sice mě vyjde cenově nastejno nebo někdy dokonce o něco dráž, ale na druhou stranu všechno co si uděláte doma je ...
13.4. | 20:48 marketa723
0
Náhlasit nevhodný komentář
Tak toto se opravdu nepovedlo.Neni to levne.Original vyjde levnejc a hlavne mam jistotu,ze si pochutnam Coz si u pana Hrusky nejsem vzdycky jista.