Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.5. 2009 12:25

V úterý bylo až 6 POD NULOU, ve středu chladno a deštivo

V úterý ráno klesly teploty až k minus pěti stupňům, prý to ale byly už poslední mrazy letošního jara.

V úterý přes den bude polojasno až oblačno a v Čechách bude místy pršet. Na hřebenech hor by mohlo dokonce i sněžit. Teploty přes den nepřesáhnou 16 stupňů, v tisíci  metrech nad mořem bude dokonce jen šest.
 

Ještě o něco chladnější a deštivější počasí bude ve středu. V noci a ráno teploty kolem pěti stupňů a přes den maximálně 15.
 

Celou středu bude zataženo s občasným deštěm. Proměnlivá oblačnost s přeháňkami přijde až ve večerních hodinách.

Ubývat oblačnosti začne až ve čtvrtek. Konec týdne by měl být opět slunečný a teploty vystoupají až na 24 stupňů Celsia.

Mrazy v květnové noci

Podle meteoroložky Dagmar Honsové byla noc na úterý výjimečně chladná. I když jsou mrazíky na začátku května normální, ve srovnání s teplým dubnem se ochladilo opravdu citelně. "Letošní duben teplotou odpovídal spíše květnu, byl jeden z nejteplejších v historii," uvedla Honsová.

Oznámkujte květnové počasí

Hlasovalo 1228 lidí.
Nejchladněji bylo na Sněžce, tam klesly teploty až šest stupňů pod bod mrazu, minus čtyři stupně naměřili meteorologové v Beskydech a Jeseníkách. "V Ústeckém a Karlovarském kraji byly asi tři stupně pod nulou, přízemní mrazíky jsme zaznamenali v celém Česku. Na Moravě bylo ale až plus pět," vypočítává Honsová.

Dobrá zpráva pro zahrádkáře

V následujících dnech už by takové chladno být nemělo. "Ve středu bude chladno a zataženo, ranní teploty by ale měly být šest až deset stupňů nad nulou. Jasná a studená rána očekáváme ještě o víkendu, kdy očekáváme minima plus tři až plus sedm," předpovídá meteoroložka.

Ani ledoví muži by neměli přinést takové mrazy, jaké jsme zažili v úterý. "Mohou být jen místy přízemní mrazíky, opravdu ledoví muži by podle našich propočtů přijít neměli. To určitě potěší zahrádkáře," směje se Honsová.

Poslechněte si předpověď počasí na celý týden.

Zdroj: TN.cz

Přepověď na celý květen najdete TADY.

tn.cz / kap

Diskuze

5.5. | 12:36 tomuha
0
Náhlasit nevhodný komentář
Tady v Janské taky nepršeo nejméně 1 mněsíc.Sem tam pár kapek,ale k ničemu.Všade jen prach. A to dnes ráno -2. Počasí na dvě vjeci.
5.5. | 10:14 Xena Animal
0
Náhlasit nevhodný komentář
Počasí je na dvě věci, neboť více než měsíc zde na Ostravsku nespadla ani kapka, je hrozné sucho, rozpraskaná země, a pořád nechce pršet, jen je zataženo. V Brně prý aspoň 1.5. pršelo, tady ani kapka.... zemědělci vyřkli prognozu o mizerné úrodě pšenice, plodového ovoce, a zeleniny........nebudou ...