Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.5. 2009 12:25

V úterý bylo až 6 POD NULOU, ve středu chladno a deštivo

V úterý ráno klesly teploty až k minus pěti stupňům, prý to ale byly už poslední mrazy letošního jara.

V úterý přes den bude polojasno až oblačno a v Čechách bude místy pršet. Na hřebenech hor by mohlo dokonce i sněžit. Teploty přes den nepřesáhnou 16 stupňů, v tisíci  metrech nad mořem bude dokonce jen šest.
 

Ještě o něco chladnější a deštivější počasí bude ve středu. V noci a ráno teploty kolem pěti stupňů a přes den maximálně 15.
 

Celou středu bude zataženo s občasným deštěm. Proměnlivá oblačnost s přeháňkami přijde až ve večerních hodinách.

Ubývat oblačnosti začne až ve čtvrtek. Konec týdne by měl být opět slunečný a teploty vystoupají až na 24 stupňů Celsia.

Mrazy v květnové noci

Podle meteoroložky Dagmar Honsové byla noc na úterý výjimečně chladná. I když jsou mrazíky na začátku května normální, ve srovnání s teplým dubnem se ochladilo opravdu citelně. "Letošní duben teplotou odpovídal spíše květnu, byl jeden z nejteplejších v historii," uvedla Honsová.

Anketa

Oznámkujte květnové počasí

Hlasovalo 1228 lidí.
Nejchladněji bylo na Sněžce, tam klesly teploty až šest stupňů pod bod mrazu, minus čtyři stupně naměřili meteorologové v Beskydech a Jeseníkách. "V Ústeckém a Karlovarském kraji byly asi tři stupně pod nulou, přízemní mrazíky jsme zaznamenali v celém Česku. Na Moravě bylo ale až plus pět," vypočítává Honsová.

Dobrá zpráva pro zahrádkáře

V následujících dnech už by takové chladno být nemělo. "Ve středu bude chladno a zataženo, ranní teploty by ale měly být šest až deset stupňů nad nulou. Jasná a studená rána očekáváme ještě o víkendu, kdy očekáváme minima plus tři až plus sedm," předpovídá meteoroložka.

Ani ledoví muži by neměli přinést takové mrazy, jaké jsme zažili v úterý. "Mohou být jen místy přízemní mrazíky, opravdu ledoví muži by podle našich propočtů přijít neměli. To určitě potěší zahrádkáře," směje se Honsová.

Poslechněte si předpověď počasí na celý týden.

Přepověď na celý květen najdete TADY.

tn.cz / kap

Diskuze

5.5. | 12:36 tomuha
0
Náhlasit nevhodný komentář
Tady v Janské taky nepršeo nejméně 1 mněsíc.Sem tam pár kapek,ale k ničemu.Všade jen prach. A to dnes ráno -2. Počasí na dvě vjeci.
5.5. | 10:14 Xena Animal
0
Náhlasit nevhodný komentář
Počasí je na dvě věci, neboť více než měsíc zde na Ostravsku nespadla ani kapka, je hrozné sucho, rozpraskaná země, a pořád nechce pršet, jen je zataženo. V Brně prý aspoň 1.5. pršelo, tady ani kapka.... zemědělci vyřkli prognozu o mizerné úrodě pšenice, plodového ovoce, a zeleniny........nebudou ...