Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.4. 2009 18:51

LETNÍ předpověď počasí: největší vedra na konci července

Zdroj: TN.cz

Připravili jsme pro vás předběžnou předpověď počasí na léto, která mnohým může pomoci při plánování letní dovolené.

Mnozí lidé si už pomalu začínají plánovat letní dovolené. Někteří letos vyrazí za hranice. Spousta Čechů letos kvůli finanční krizi zůstává doma, nebo plánuje tuzemskou dovolenou. Jak si ale vybrat ten správný termín, když nevíme, jaké bude v létě počasí?

“Červenec a srpen jsou nejteplejší a zároveň nejdeštivější měsíce v roce. Ani letos by tomu nemělo být jinak,“ řekla meteoroložka Dagmar Honsová.

Reklama


Prázdninový kalendář počasíObdobí od 1. do 8. července

“Asi nejvhodnější dobou, kdy si naplánovat zahraniční dovolenou a vyjet do teplých krajin, je období od 1. do 8. července. V tyto dny by mělo být u nás chladněji a deštivo. Teploty se v tomto období pohybují většinou okolo 15 stupňů Celsia,“ uvedla Honsová.

Období od 9. do 20. července


Od 9. července by se pak mělo počasí konečně umoudřit. Podle Honsové se dá v tomto období očekávat proměnlivé počasí. Střídat se budou jasné dny se zataženými. Teploty se ale konečně vyšplhají přes 25 stupňů, takže se zahřejeme. Můžou nás ale překvapit i bouřky a občasné přeháňky.

Od 21. července do 10. srpna

Asi nejvhodnější doba pro plánování dovolené v tuzemsku je zhruba od 21. července. “Teploty se v tomto období vyšplhají až na 35 stupňů. Do Česka přijdou tropy. Jen ojediněle se mohou odpoledne a večer vyskytnout bouřky z tepla," říká meteoroložka.

Od 11. srpna do 20. srpna

“Od 11. srpna nám počasí začne trochu zlobit. Objeví se více přeháněk, ale přesto se budou hodnoty teploměrů pohybovat kolem 25 stupňů,“ prozradila Honsová.

Od 21. srpna do 31. srpna

Koncem srpna se ale pomalu začne to pravé léto s námi loučit. Dny se začnou krátit, přijít mohou i přízemní mrazíky a ráno nás potrápí i mlhy. “Koncem srpna ubude srážek, teploty se budou pohybovat do 25 stupňů,“ dodala Honsová.

Lukáš Gibiec TN.cz
Reklama