Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.4. 2009 18:51

LETNÍ předpověď počasí: největší vedra na konci července

Zdroj: TN.cz

Připravili jsme pro vás předběžnou předpověď počasí na léto, která mnohým může pomoci při plánování letní dovolené.

Mnozí lidé si už pomalu začínají plánovat letní dovolené. Někteří letos vyrazí za hranice. Spousta Čechů letos kvůli finanční krizi zůstává doma, nebo plánuje tuzemskou dovolenou. Jak si ale vybrat ten správný termín, když nevíme, jaké bude v létě počasí?

“Červenec a srpen jsou nejteplejší a zároveň nejdeštivější měsíce v roce. Ani letos by tomu nemělo být jinak,“ řekla meteoroložka Dagmar Honsová.


Prázdninový kalendář počasíObdobí od 1. do 8. července

“Asi nejvhodnější dobou, kdy si naplánovat zahraniční dovolenou a vyjet do teplých krajin, je období od 1. do 8. července. V tyto dny by mělo být u nás chladněji a deštivo. Teploty se v tomto období pohybují většinou okolo 15 stupňů Celsia,“ uvedla Honsová.

Období od 9. do 20. července


Od 9. července by se pak mělo počasí konečně umoudřit. Podle Honsové se dá v tomto období očekávat proměnlivé počasí. Střídat se budou jasné dny se zataženými. Teploty se ale konečně vyšplhají přes 25 stupňů, takže se zahřejeme. Můžou nás ale překvapit i bouřky a občasné přeháňky.

Od 21. července do 10. srpna

Asi nejvhodnější doba pro plánování dovolené v tuzemsku je zhruba od 21. července. “Teploty se v tomto období vyšplhají až na 35 stupňů. Do Česka přijdou tropy. Jen ojediněle se mohou odpoledne a večer vyskytnout bouřky z tepla," říká meteoroložka.

Od 11. srpna do 20. srpna

“Od 11. srpna nám počasí začne trochu zlobit. Objeví se více přeháněk, ale přesto se budou hodnoty teploměrů pohybovat kolem 25 stupňů,“ prozradila Honsová.

Od 21. srpna do 31. srpna

Koncem srpna se ale pomalu začne to pravé léto s námi loučit. Dny se začnou krátit, přijít mohou i přízemní mrazíky a ráno nás potrápí i mlhy. “Koncem srpna ubude srážek, teploty se budou pohybovat do 25 stupňů,“ dodala Honsová.

Lukáš Gibiec TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

10.4. | 16:42 aldik
1
lol nemáte co o čem psát že vydáváte takové blbosti? xDxD .. jak můžete vědět ...
8.4. | 07:20 slavekpk
0
Hodně odvážná prognóza. Předpověď možná vychází z dlouhodobých trendů, ale ...
1.7. | 17:56 j111
0
Náhlasit nevhodný komentář
Podle mýho to počasí není možné přesně odhadnout. Na tyto dny taky hlásily přes den že bude pršet a jsou vedra,počasí nikdy není možné naplánovat dopředu. A na tož aby někdo předpověděl v červnu jak bude v červenci nebo v srpnu,nechápu.
13.4. | 11:29 slavek539
0
Náhlasit nevhodný komentář
Děkuji za drobné poupravení :-) zkrátka prázdniny budou jiné, než co se píše v článku :-)
13.4. | 08:45 robbiecz
0
Náhlasit nevhodný komentář
Úspěšnost měsíční předpovědi je cca 65 %Předpověď na 4 měsíce dopředu se dělat nemůže,jelikož se na tak dlouhou dobu nemůže ani odhadovat takže žádná procentuální úspěšnost neexistuje!!
12.4. | 12:52 slavek539
0
Náhlasit nevhodný komentář
Článek neberte vážně, "čtyřměsíční předpovědˇ" není relevantní. Používá se maximálně měsíční předpověď a pravděpodobnost úspěšnosti "předpovědi" na 4 měsíce dopředu je malá.
12.4. | 11:22 Ladislav Pužman
0
Náhlasit nevhodný komentář
Přivítal bych předpověď i na červen a září.Lidé kteří mají odrostlé děti často využívají na dovolenou těchto termínů z důvodu většího klidu v rekreačních oblastech a věřte že zářijová dovolená na horách je opravdu zážitek.Také by mě zajímalo procento úspěšnosti takových předpovědí.Děkuji
12.4. | 10:16 Radek Šebek
0
Náhlasit nevhodný komentář
Poprosil bych pani meteoroložku aby uvedla pravděpodobnost předpovedi v procentech, jinak to nemá žádný význam. V mém termínu dovolené to vypadá dobře proto může být zklamání velké a nejen u mně. Děkuji.
11.4. | 11:23 richardb
0
Náhlasit nevhodný komentář
nezapomeňte si to uložit na příští rok
10.4. | 22:05 Alexej Ivanovič
0
Náhlasit nevhodný komentář
Asi taky začnu předpovídat počasí tak jak oni, to si totiž možu vymyslit cokoliv. Tak jak je to tam napsané jeto skoro každý rok. Já odhaduju že v prosinci bude tak 5 a mrznout začne až v lenu
10.4. | 20:04 whiteds
0
Náhlasit nevhodný komentář
Bláboly.Oni neví co bude za týden natož za tři až 4 měsíce.
10.4. | 18:24 robbiecz
0
Náhlasit nevhodný komentář
Docela odvážná předpověď,alespoň něco na zasmání.Meteorolog dělá předpověď maximálně měsíc dopředu kde vychází také z klimatických charastetik a víceméně z odhadů,kde úspěšnost této předpovědi je 60-65 procent!Ale jinak dobrej apríl:-)