Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 28. 6. 2013
dočkáme se léta?

LÉTO BEZ KOUPÁNÍ? Z rybníků a z vody v přehradách jde strach

Léto koupání nepřeje
Zdroj: Mediafax

Když už jsme si mysleli, že se konečně udělá hezké počasí, ochromily Česko ničivé povodně, kvůli kterým se výrazně zhoršila kvalita vody na koupalištích. Začátek letní sezóny navíc nepříznivě poznamenalo podmračené počasí. Čeká nás léto bez koupání?

Vypadá to, že letos si vodních radovánek moc neužijeme. Česká koupaliště poznamenaly nedávné povodně a deště, kvůli kterým se v nich výrazně zhoršila kvalita vody. A toho se lidé pochopitelně bojí.
 

Třeba na Slapech se lidé podle hygieniků mohou koupat jen na vlastní nebezpečí. Vodu už by sice nemělo znečišťovat velké množství ryb, které se tam dostaly při povodních, ale další vzorky budou hygienici odebírat až příští týden a do té doby bude voda označena za nevhodnou ke koupání. Prázdnotou zeje i kemp v Cholíně, kde je v současnosti jen pár stanů.
 


Svoji roli samozřejmě hraje i podmračené počasí, které také negativně ovlivnilo začátek léta. Po povodních sice pár dní byla extrémní vedra, ty pak ale vystřídaly další deště a pokles teplot, který trvá doteď.
 

A tropická vedra nás v nejbližších dnech nečekají. Meteorologové slibují zataženou oblohu, déšť a nízké teploty. Na vyšší teploty si navíc budeme muset počkat do příštího týdne, kdy má být už 25 °C.

ČTK tn.cz / zdg
Reklama