Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 25.9. 2009 15:01

Lichtenštejnové nebudou stát žádat o vrácení majetků

Kníže Hans Adam II.
Zdroj: oficiální zdroj
Kníže Hans Adam II.

Knížecí rodina nebude požadovat navrácení zabaveného majetku. Ale kdyby na to došlo, je připravená do zabavených nemovitostí investovat.

Lichtenštejnové se nyní nechystají žádat v Česku o rodový majetek, který jim byl po druhé světové válce zabaven na základě Benešových dekretů.

 

V Mikulově to v pátek řekl kníže Hans Adam II. Lichtenštejnové vlastnili v Čechách a zejména na Moravě rozsáhlé majetky včetně Lednicko-valtického areálu zapsaného na seznam kulturního dědictví UNESCO.


Kníže prohlásil, že aktivní kroky ke znovuzískání majetku šlechtický rod nechystá. Lichtenštejni by ale podle něj byli rádi, kdyby majetky byly vráceny. "Jsme ochotni okamžitě do nich začít investovat, aby se znovu začaly vytvářet hodnoty, jak to naši předkové dělali po celou dobu hospodaření v našich oblastech," řekl Hans Adam II.


Podle něj by takové řešení bylo i v zájmu českého obyvatelstva. Zdůraznil, že Lichtenštějnům šlo zejména o normalizování vztahů mezi oběma zeměmi. To se prý stalo nedávným navázáním diplomatických styků.

sn tn.cz / ČTK
Reklama