Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 2. 9. 2013
Šťastné pátrání

Maminko, chci jít s tebou do školy, vzkazovala zmizelé mámě Terezka. Přání se jí nesplnilo!

Zdroj: TV Nova

"Maminko, přijď domů! Chci jít s tebou do školy!" Takové měla přání šestiletá Terezka v neděli večer. Pět dní poté, co zmizela její maminka. Policisté sice dvaatřicetiletou Silvii Pletichovou našli, ale Terezce se její přání nesplnilo. Přečtěte si, proč.

Pět dní o Silvii Pletichové z Velkých Hamrů na Jablonecku nikdo nevěděl. Krátce po odvysílání reportáže televize Nova, kde si její návrat přeje manžel i její děti, devítiletý Vašík a šestiletá Terezka, ji našla policie. Přání malé Terezky, aby v její velký den, první den ve škole, byla s ní, se jí ovšem nesplnil.
 

"Maminko, přijď domů! Chci jít s tebou do školy!" vzkazovala své ztracené mamince Terezka v neděli. I když Silvii policisté našli, dneska Terezka musela jít do školy bez maminky. Do školy ji nakonec doprovodil tatínek, babička i dědeček. Vašík se pak vydal už do čtvrté třídy. Na celé rodině už bylo znát, že všichni jsou v daleko větší pohodě, než o víkendu. Jsou rádi, že je Silvie naživu a problémy, kterým čelí, ji pomohou vyřešit.
 

Zatím stále není jasné, kde Silvie Pletichová předešlých pět dní byla. Policie to sdělit nesmí a nevědí to ani její blízcí. Podle informací televize Nova je v péči lékařů a je velmi špatném psychickém stavu. Její manžel se domnívá, že za to mohou problémy, které se kolem ní nakupily. Přišla o otce, její matku čeká v nejbližší době operace.
 


Silvie zmizela minulou středu, naposledy ji manžel viděl ráno, když ji doprovázel do práce. Od té doby se ale maminka dvou dětí neozvala. Hodně to těžké to muselo být zejména pro Terezku. Protože její maminka s ní nebyla na její šestileté narozeniny. "Nejhorší na tom je, že Terezka měla ve čtvrtek narozeniny, takže to ani spolu neoslavily," řekl v neděli zoufalý manžel Václav.
 

Vše ale nakonec dobře dopadlo, krátce po odvysílání reportáže televize Nova v nedělních Televizních novinách, ji policisté našli.

hmr / Ivan Berka tn.cz / TV Nova