Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.9. 2012 21:23
zpověď příbuzných

Matky Čechů zadržených v Řecku promluvily: Jsou nevinní!

Zdroj: TV Nova

Jsou obviněni ze špionáže a hrozí jim 20 let vězení. V Řecku si totiž fotili vojenské objekty. Podle rodin obou Čechů jsou ale veškerá obvinění absurdní. Rodiče trvají na tom, že muži jsou nevinní.

Paní Buchtová a paní Pezlarová jsou maminky obou Čechů, Ivana a Martina, zadržených v Řecku. Poslední dny jsou pro ně těžkou zkouškou. Všemi silami bojují o to, aby se co nejdříve prokázala nevina synů a ti se tak mohli z Řecka vrátit domů k rodinám. "To obvinění je úplně absurdní. Doufáme, že to dopadne dobře a že to nedorozumění se co nejdříve vysvětlí,“ tvrdí teď.
 

Reklama

Podle svých rodičů byli oba muži v Řecku jen na soukromém zájezdu a rozhodně ne pracovně, aby tam nafotili materiál pro novou videohru. "Jeli se tam pokoukat, jak to tam ve skutečnosti vypadá. A to je všechno,“ protestují proti obvinění ze špionáže.
 

K tomu, že Ivan s Martinem nejeli do řecka s žádnými špionážními úmysly se přiklání i ministerstvo zahraničí. "Stále doufáme, že se vyřeší a ukáže se že šlo o klukovinu. To ale musí tedy ještě rozhodnout soudy,“ zní z úst mluvčího ministerstva Víta Koláře.
 

A právě se soudy může být velký problém. Ty řecké totiž na špionáž pohlížejí velmi přísně. Potvrzují to i zprávy od Blanky Kovacsové, české konzulky v Řecku: "Prokurátoři se i po odvolání shodli, že nadále trvají na obvinění.“
 

 

Situaci komplikuje i kuriozní okolnost, že právě teď v Řecku soudci stávkují a stávka může trvat jak několik dní, tak i několik měsíců. Kdy se případ Martina a Ivana dořeší, si proto nikdo netroufá odhadnout.

TV Nova tn.cz / gar
Reklama