Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.9. 2012 22:26
Pančovaný alkohol

Michal (37) měl v krvi 7 promile metanolu a PŘEŽIL

Alkohol
Zdroj: isifa.com
Ilustrační foto

Sedmatřicetiletý Michala z Vysoké Pece na Příbramsku měl v krvi neuvěřitelných sedm promile metanolu. I přesto to vypadá, že otravu přežije a dokonce by neměl mít žádné následky.

Michal alias kukačka vlastní hospodu. Tam taky se svými kamarády popíjel. Udělalo se mu ale špatně, a tak ho přítelkyně rovnou z hospody odvezla do příbramské nemocnice. "Říkal, že ho bolí ruce. Bylo mu zle," popisuje Michalův stav jeho kamarád.

Reklama

 

To co zjistili lékaři v nemocnici, všechny šokovalo. Mladý muž měl v krvi 7 promile metanolu. V tu chvíli byla jeho šance na život skoro nulová. "Možná bych to byl radši já než on, to říkám upřímně," říká jeho kamarád z hospody. Jak se závadný alkohol dostal do Michalovy hospody, nikdo ve vesnici netuší.


Lékaři několik dní nevěřili, že by Michal mohl dopadnout dobře. V příbramské nemocnici se s tak silnou otravou ještě nikdy nesetkali a jen odhadují, kolik jedu do sebe Michal dostal. "Pokud by se jednalo o nějaký 50% metylalkohol, tak si myslím, že to bylo množství minimálně půl litru. Spíš víc," uvažuje Martin Čermák, Michalův ošetřující lékař.

 


Ve stejné nemocnici teď leží i Michalův kamarád, se kterým v osudný večer pil. Také jeho dnes lékaři probudili z umělého spánku a vypadá to, že nebude mít žádné následky. Pro oba tak tento příběh bude mít snad šťastný konec a nejspíš to v hospodě U kocoura spolu zapijí. Tentokrát asi raději pivem.


Podívejte se na reportáž TV Nova o pančovaném alkoholu:

kos / s přispěním Daniely Badejové TN.cz
Reklama