Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.11. 2008 09:05

Milovník koz, "hulič" a Bursíkův asistent Penc odchází z politiky

Předseda Strany zelených v Královéhradeckém kraji Stanislav Penc odstoupí z čela krajské organizace a stranu opustí.

Více než politika znají lidé Stanislava Pence jako propagátora marihuany či majitele kozí farmy a internetových stránek kozy.cz. Přesto byl kontroverzní vlasáč až doposud šéfem Strany zelených v Královéhradeckém kraji.


Teď s tím je ale konec. Penc odstoupí z čela krajské organizace a stranu opustí. Odejde také z pozice poslaneckého asistenta předsedy zelených Martina Bursíka.


"Vím, že nemohu být loajální k ambicím některých zelených legitimizovat KSČM v politickém prostoru, k populistickému odmítání snahy o ozdravení stavu státní pokladny nebo k ukázce snahy neschopných spolustraníků změnit Stranu zelených jako převodovou páku k získání jejich vlastní moci a pozic," uvedl Penc.


Iluzi o dalších politických subjektech na tuzemské scéně si prý nedělá. "V tomto srovnání vycházejí zelení asi nejlépe, přesto vidím svoje místo více v rámci občanských iniciativ než v politické straně," uvedl Penc. Doplnil, že své rozhodnutí opustit stranu odložil na žádost některých spolustraníků až po stranickém sjezdu a po říjnových volbách.


Penc uvedl, že chce být nadále aktivní ve věcech veřejných, zejména v Královéhradeckém kraji se chce účastnit správních řízení ohledně staveb "na zelené louce" či jiných zásahů do přírodních krás.


Občanský aktivista a bývalý disident Penc, který hospodaří na statku v Milkovicích na Jičínsku, se stal šéfem zelených v hradeckém kraji v červnu 2007.

ČTK / tn.cz
Reklama