Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.2. 2012 22:15

Úřady práce budou odmítat Ukrajince. SOUHLASÍTE?

Ministerstvo práce vyzvalo úřady práce, aby zavřely dveře Vietnamcům a Ukrajincům. Zájemcům o nekvalifikovanou práci ze zemí mimo EU se tak v Česku výrazně snížily šance na získání pracovního povolení.

O pokynu pro úřady práce, který se dotkne především Ukrajinců a Vietnamců, ve čtvrtek informovalo Mediafax ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV).
 

Anketa

Souhlasíte s omezením pracovního uplatnění pro Ukrajince a Vietnamce?


Hlasovalo 4936 lidí. (Muži: 4934 | Ženy: 2)
Krajské pobočky Úřadu práce ČR dostaly za úkol nevydávat cizincům nová povolení k zaměstnání na volná pracovní místa, u nichž zaměstnavatelé požadují nižší kvalifikaci než střední školu s maturitou. Opatření je platné od 1. července letošního roku a reaguje na růst míry nezaměstnanosti v Česku. Ta v lednu vyskočila na 9,1 procenta a úřady práce evidovaly 534 089 uchazečů o zaměstnání.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pro podporu na Úřad práce! PŘEHLED ZMĚN A KALKULAČKA
 

"O udělení výjimky může ve výjimečných případech rozhodnout ředitel odboru koncepcí trhu práce MPSV na základě podrobně odůvodněné písemné žádosti ředitelky nebo ředitele místně příslušné krajské pobočky úřadu práce," uvedl Petr Sulek z tiskového oddělení MPSV. "Opatření bude největší vliv na zaměstnávání lidí z Ukrajiny nebo Vietnamu, Slováků se nedotkne," vypočetl Sulek pro Mediafax.
 

Už vydaná povolení k zaměstnání budou pracovní úřady moci prodlužovat pouze v případě, že nabízené pracovní místo nebudou moci obsadit evidovaným uchazečem o zaměstnání. Prodloužení budou možné navíc vždy jen o půl roku.
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:

 

Od cizinců budou úředníci vyžadovat navíc i nostrifikaci jejich ověřeného dokladu odborné způsobilosti pro výkon zaměstnání. Dokument je přitom povinnou přílohou žádosti o vydání povolení k zaměstnání.

hel tn.cz / Mediafax