Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 30. 7. 2010

Ministerstvo zahraničí varuje: Do Chorvatska jeďte raději s pasem

Zdroj: TV Nova

Ministerstvo zahraničí vydalo nové varování - i když je možné do Chorvatska cestovat pouze na občanský průkaz, měli byste si vzít raději cestovní pas.

Nařízení chorvatské vlády, že stačí občanský průkaz, hraniční kontroly ne vždy dodrží. Dokonce se stal případ, že české turisty s občankami do Chorvatska vůbec nepustili už úředníci Slovinska.

 

VÍCE SE DOZVÍTE V REPORTÁŽI TV NOVA POD TITULKEM ČLÁNKU

 

Typickým příkladem je pan Kutina, který vyrazil s přáteli na dovolenou do oblíbeného Chorvatska. Na slovinsko-chorvatských hranicích ho ale čekala studená sprcha.

 

"Jsme jeli dvě auta. To první projelo a přitom tam měli dva pasy a občanku. Pak jsme jeli my s kamarádem, dali jsme celníkovi občanky a on, že chce pas," popisuje příhodu Lukáš Kutina. Museli se s kamarádem tedy vydat na českou ambasádu do 150 kilometrů vzdálené Lublaně pro nové pasy.

 

A jak dopadl druhý pokus? Projeli. "Když jsme jeli přes hranice podruhé, říkám kamarádovi, ať schová pasy, že to zkusíme znova. A projeli jsme bez problémů," dodává.

 

Jednání slovinských celníků nedokázalo vysvětlit ani Slovinské velvyslanectví v Praze.

 

"Chorvatsko navštěvuje téměř milion českých turistů ročně a jsme šokováni tímto přístupem, protože podle oficiálních informací je vstup do Chorvatska možný jen na občanský průkaz," říká Tomio Okamura z Asociace českých cestovních kanceláří.

 

Možnost cestování jen s občankou je dobrou vůlí chorvatských úřadů. Ministerstvo zahraničí proto varuje: Berte sliby chorvatské strany s rezervou.

 

Pokud se do Chorvatska chystáte, díky pasu si ušetříte možné zdržení. Tomu se ale tento víkend nevyhnete na dálnicích vedoucích na jih. V části Německa totiž začínají prázdniny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tomáš Hauptvogel TV Nova

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

31.7. | 04:52 trampmirda
1
Já bych jim za to zavedl víza
1.8. | 20:41 picus barevny
-1
nbcz:Aktualni je to,ze se stava,ze chorvatsti celnici na slovinskochorvatskych ...
1.8. | 21:04 Vilém Mařík
0
Náhlasit nevhodný komentář
baniido: Ani jednou jsem nepoužil vůči tobě urážku.Za to ,že ty jsi negramot,který nedovede pochopit článek nemohu. Děkuji za to že jsi mi představil členy svojí rodiny(blbeček,vůl,hňup a osel),ale o bližší kontakt nebo diskuze s takovými primitivy je pro mě ztrátou času a divím se ,že se vůbec ...
1.8. | 20:43 picus barevny
0
Náhlasit nevhodný komentář
Jj to je dobre ze si ho beres ,ty by ses zbuzerovat nechal,osle,)
1.8. | 20:41 picus barevny
-1
Náhlasit nevhodný komentář
nbcz:Aktualni je to,ze se stava,ze chorvatsti celnici na slovinskochorvatskych hranicich nepousteji ceske turisty na OP i presto ze podle chorvatske vlady,cesky turista smi do chorvatska vycestovat jen na OP.A dokonce se stalo i to,ze slovinsky celnik na chorvatskoslovinsky hranici dal turisty ...
1.8. | 18:36 Vilém Mařík
0
Náhlasit nevhodný komentář
baniido: Já nejsem mimo mísu,abych předešel buzeraci kdejakého osla,tak mám pas :-) Chorvatsko může za to,že slovinský celník nepustí turistu do Chorvatska bez pasu? Pak patrně i Chorvatsko může za to ,když jsou neprostupné hranice mezi ČR a Rakouskem,když blbnou ekologičtí aktivisté proti ...
1.8. | 16:41 picus barevny
0
Náhlasit nevhodný komentář
nbcz:Boze,porad ses mimo misu ???Tak si to precti jeste petkrat za sebou,snad ti to dokapne,)..Ministerstvo zahraničí vydalo nové varování - i když je možné do Chorvatska cestovat pouze na občanský průkaz, měli byste si vzít raději cestovní pas. Nařízení chorvatské vlády, že stačí občanský průkaz, ...
31.7. | 23:10 Vilém Mařík
0
Náhlasit nevhodný komentář
baniido: Já reagoval na ten konkrétní případ,kde SLOVINŠTÍ celníci nechtěli pustit do Chorvatská,jinak jsem reagoval v dobrém,ale ty osobně mi můžeš políbit víš co.
31.7. | 19:58 picus barevny
0
Náhlasit nevhodný komentář
nbcz:Precti si clanek jeste jednou a nafackuj si,blbecku
31.7. | 08:33 Lukáš Kutina
0
Náhlasit nevhodný komentář
nás holt nemaj rádi. Za průjezd Slovinskem, které přejedete aniž si toho skoro všimnete, chtěj 15euro za známku a to jedete asi jen 20 km po dálnici. Mohi by mi Slovinci vrátit aspon ty peníze za pasy a za naftu, ale toho se asi nedočkám :-)
31.7. | 06:37 dr-qq
0
Náhlasit nevhodný komentář
já bych si stěžoval na lampárně nebo v bruxelu...
31.7. | 04:52 trampmirda
1
Náhlasit nevhodný komentář
Já bych jim za to zavedl víza