Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.9. 2013 21:30
skandál na ministerstvu

Ministr Fischer vyhodil svého náměstka! Zfalšoval vysokoškolský diplom

Zdroj: TV Nova

Náměstek Lubomír Toman na ministerstvu financí končí. Důvodem bylo zjištění reportérů pořadu televize Nova Na vlastní oči, kteří zjistili, že se náměstek pravděpodobně prokazuje falešným vysokoškolským diplomem. O jeho odvolání rozhodl ministr Jan Fischer.

Toman měl mít diplom z Ekonomické univerzity univerzity v Bratislavě. Ta ale televizi Nova potvrdila, že jeho diplom nikdy nevydala. Toman sice vše popíral, ale jak k diplomu přišel, to nedokázal vysvětlit. A to se nelíbilo ani ministru Janu Fischerovi.

Reklama

 

"Protože náměstek Toman prohlášení Ekonomické univerzity v Bratislavě doposud nevyvrátil ani neuvedl na pravou míru, rozhodl jsem se ho odvolat, protože jeho setrvání ve funkci by bylo v této situaci pro mě morálně a osobně neslučitelné. Stejně tak jsem se zachoval i při nedávném odvolání Radka Šnábla," uvedl Fischer s tím, že Tomanovi dává ještě čas do 16. září, aby získání diplomu doložil.

 

"Odmítám, aby byla jakkoliv snižována důvěryhodnost ministerstva, v tomto ohledu měřím všem stejným metrem a nevidím důvod situaci řešit zametáním pod koberec, jak tomu bylo na ministerstvu financí v minulosti zvykem," dodal Fischer.
 


Už během dnešního dopoledne jméno náměstka Tomana zmizelo ze seznamu zaměstnanců rezortu financí na ministerském webu. Na místě jeho dosavadního působení je jen slovo "neobsazeno". Zdá se proto, že příliš nadějí mu nikdo nedává. Toman se přesto nevzdává.
 

"Celé to vnímám jako poškození mé vlastní osoby. Mám všechno naprosto v pořádku. Teď mám prostor do toho pondělí, musím to nějak vyřešit. Musím si to vyřešit s tou školou. Ta škola mně řekla: ano, to je náš diplom. Já jsem řádně chodil a řádně studoval," tvrdí Toman.
 

Vedení ekonomické školy to však vehementně popírá. "Ale ne, ne! Nebyl u nás nikdy studentem, nebyl u nás v evidenci jako absolvent, nemáme ho v seznamu diplomovek. Ten diplom je absolutně neplatný. Jsou tam i špatná jména, už nemluvím o podpisech, čísla nesedí, studijní odbor jsme takový neotvírali," říká děkan bratislavské univerzity Ľuboslav Szabo.

TN.cz
Reklama