Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.9. 2013 21:30
skandál na ministerstvu

Ministr Fischer vyhodil svého náměstka! Zfalšoval vysokoškolský diplom

Zdroj: TV Nova

Náměstek Lubomír Toman na ministerstvu financí končí. Důvodem bylo zjištění reportérů pořadu televize Nova Na vlastní oči, kteří zjistili, že se náměstek pravděpodobně prokazuje falešným vysokoškolským diplomem. O jeho odvolání rozhodl ministr Jan Fischer.

Toman měl mít diplom z Ekonomické univerzity univerzity v Bratislavě. Ta ale televizi Nova potvrdila, že jeho diplom nikdy nevydala. Toman sice vše popíral, ale jak k diplomu přišel, to nedokázal vysvětlit. A to se nelíbilo ani ministru Janu Fischerovi.

 

"Protože náměstek Toman prohlášení Ekonomické univerzity v Bratislavě doposud nevyvrátil ani neuvedl na pravou míru, rozhodl jsem se ho odvolat, protože jeho setrvání ve funkci by bylo v této situaci pro mě morálně a osobně neslučitelné. Stejně tak jsem se zachoval i při nedávném odvolání Radka Šnábla," uvedl Fischer s tím, že Tomanovi dává ještě čas do 16. září, aby získání diplomu doložil.

 

"Odmítám, aby byla jakkoliv snižována důvěryhodnost ministerstva, v tomto ohledu měřím všem stejným metrem a nevidím důvod situaci řešit zametáním pod koberec, jak tomu bylo na ministerstvu financí v minulosti zvykem," dodal Fischer.
 


Už během dnešního dopoledne jméno náměstka Tomana zmizelo ze seznamu zaměstnanců rezortu financí na ministerském webu. Na místě jeho dosavadního působení je jen slovo "neobsazeno". Zdá se proto, že příliš nadějí mu nikdo nedává. Toman se přesto nevzdává.
 

"Celé to vnímám jako poškození mé vlastní osoby. Mám všechno naprosto v pořádku. Teď mám prostor do toho pondělí, musím to nějak vyřešit. Musím si to vyřešit s tou školou. Ta škola mně řekla: ano, to je náš diplom. Já jsem řádně chodil a řádně studoval," tvrdí Toman.
 

Vedení ekonomické školy to však vehementně popírá. "Ale ne, ne! Nebyl u nás nikdy studentem, nebyl u nás v evidenci jako absolvent, nemáme ho v seznamu diplomovek. Ten diplom je absolutně neplatný. Jsou tam i špatná jména, už nemluvím o podpisech, čísla nesedí, studijní odbor jsme takový neotvírali," říká děkan bratislavské univerzity Ľuboslav Szabo.

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

11.9. | 22:19 lopata krocan
2
Fischer prosím tě nech té šaškárny hlavně že ty jsi čistý ty vocase ještě ...
11.9. | 21:08 Petr Nečas
-3
Hahaha. Vláda odborníků
12.9. | 23:29 joynkaa
0
Náhlasit nevhodný komentář
sleduje někdo, jak se politice podařilo poštvat lidi proti sobě? Čím dál míň lidí zajímá, jak se daří vládě vládnout. Tím víc jich si vylévá zlost na statních. Mrzí mě, jak se všem politikům daří jejich úmysl :(( Mám raději klidnou vládu odborníků, než rozhádanou "koalici"... Obě ...
12.9. | 19:41 Petr Kozák
0
Náhlasit nevhodný komentář
No vida - tak Toman tvrdí, že diplom je pravý a je ochoten dát originál k expertíze. Tak uvidíme ...
12.9. | 13:23 novus
1
Náhlasit nevhodný komentář
MMafko 2--jiste,ted si jdu najit obed do popelnice a pak si lehnu na namesti na lavicku..Vis hoUno co jeto "Svoboda"...DNes se maj nejlip zebraci v Cesku..Vidim na tobe jak si libujes!.
12.9. | 13:21 novus
1
Náhlasit nevhodný komentář
Mafko 2--jiste,ted si jdu najit obed do popelnice a pak si lehnu na namesti na lavicku..Vis hoUno co jeto "Svoboda"...
12.9. | 13:20 Marie Hromečková
1
Náhlasit nevhodný komentář
mafka2..vaše de.mence zřejmě nemá nic společného s invalidním vozíkem a s žebráním, ale je vrozená. Tak se těšte na ten váš ekonomický hrob, konečně vám bude líp.
12.9. | 13:14 Marie Hromečková
1
Náhlasit nevhodný komentář
A proč například neinformuje NOVA o zlatých padácích na ředitelství drah? Odchod vedení drah nás bude stát na vyplacení 24 měsíčních platů (18) manažerům na 200 miliónů Kč. A my se skládáme na slepé a nemocné.
12.9. | 13:02 mafka2
-1
Náhlasit nevhodný komentář
novus, to se ti to vykřikuje z invalidního vozejku, ty bejku a žebrání v Německu vynáší, kolik si dnes vyžebral, bude na láhev Kirschu?
12.9. | 12:37 novus
1
Náhlasit nevhodný komentář
I ty mafko 2 jses falesna imitace,tak nessser a bez se splachnout!
12.9. | 11:58 mafka2
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ale pánové co se tak rozčilujete, vždyť levicová verbež, má všechno falešné, nejenom diplomy ale i keci o lepší budoucnosti- istoty, jo jistota jedna by tady byla, že delší vládnutí socanů, privede Česko, akorát tak do ekonomického hrobu.
12.9. | 11:22 Luisa Chevalier
1
Náhlasit nevhodný komentář
Dneska se dá koupit vše, včetně diplomu nebo maturitního vysvědčení. Školy by mohly všechny absoventy, kteří studovali na dané škole, uvádět v rejstříku. Alespoň trochu by se zamezilo podvodům. I když dnešní honby za titulama ... na soukr. školách... chjo... Znalosti srovnatelné rozhodně nejsou