Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 11. 2013
To nepochopíte

Míša trpí záhadnou nemocí. Podle lékařských testů je ale zdravá

Míša Zahradníková s tatínkem Pavlem
Zdroj: TV Nova
Míša Zahradníková s tatínkem Pavlem

Manželé Zahradníkovi z Třebechovic pod Orebem stále marně hledají léčbu pro svoji šestiletou dceru Míšu. Ta od narození trpí záhadnou nemocí. Holčička nechodí a celá se třese. Lékaři zatím jen odhadují, že trpí onemocněním, které je podobné dětské mozkové obrně.

V šesti letech by si sama měla dokázat otevřít dveře u auta a vyjít schody. Zvládla by namalovat i hezký obrázek - ale nejde to, protože se jí třese celé tělo. "V současné době nepozorujeme žádnou změnu, která by vedla k tomu, že by Míša na tom byla lépe," říká její otec Pavel.
 

Je to pár dní, co lékaři Míše udělali detailní rozbory krve. Otestovali nejrůznější viry, boreliozu, ale ani jiné prodělané nemoci výsledky neukázaly. "Míša je podle testů doktorů zdravá," dodává smutně otec.
 

Rodiče dostali dokonce tipy na nejrůznější léčitele. Navštívili zatím jednoho, ale optimismus jim do života nevrátil. "Zatím nepozorujeme žádné změny, takže uvidíme," doufá maminka.
 

"Chápu rodiče, že hledají, co se dá, jen je prosím, aby neztratili kontakt se specializovanými odborníky," upozorňuje Pavel Svoboda, lékař Ambulance bolesti Krajské Nemocnice v Pardubicích.
 


Zahradníkovi zkusí kontaktovat i lékaře v zahraničí. Na spadnutí je schůzka s francouzskou neuroložkou. Pomoc už nabídly stovky lidí, kteří po odvysílání reportáže televize Nova začaly sbírat pro Míšu víčka. Už jich je jeden a půl tuny.
 

Petr Brzek TN.cz