Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.7. 2012 12:09
zoufalé řešení

Mladík dluží, kam se podívá. Rozhodl se prodat svoji ledvinu

Zdroj: TV Nova

Dluhy můžou dostat člověka na dno. Na takové dno, že se rozhodne prodat to jediné, co mu zbývá. Vlastní orgány. Jako tento člověk, který nabízí ledvinu.

Jeho problémy začaly poté, co mu zemřela matka. Tehdy ještě mladík neplatil sociální a zdravotní pojištění, pak se další dluhy začaly rychle nabalovat. "Neplatil jsem sociální a zdravotní, protože jsem neměl peníze, neměl jsem práci," vysvětluje mladík, kterého nemůžeme jmenovat.


Teď už podle svých slov neví jak dál. Nemůže si najít práci a již několik měsíců nevydělal ani korunu. A tak ho na internetu zaujal nápad prodat část sebe. "Už tady byli exekutoři. Už je to na hraně, kdy člověk neví, co má dělat," svěřuje se mladík.


Psycholog Jeroným Klimeš tvrdí, že jde o projev sebelítosti. "Ten člověk mohl udělat cokoliv jiného. Zbytečně riskuje, je vidět, že to dělá často, riskoval i s penězi," dodal.

 

[IMAGEBOX_645223]V Lotyšsku kvůli nedostatku peněz vyhodili 32 dárcovských orgánů
[IMAGEBOX_645223]


Navíc je to v nezákonné. "Prodej orgánů podle současné legislativy možný není. Nicméně nelze vyloučit, že budou existovat různé legislativní změny, které by tento stav mohly změnit," připustil právník Vladimír Smejkal.
 

anš tn.cz / TV Nova