Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.6. 2012 19:21
útok na sněmovnu

Poslanci jsou v šoku. Z jejich mobilů se šíří falešné SMS

Z telefonních čísel poslanců začaly krátce po Rathově výpovědi ve sněmovně odcházet falešné SMS zprávy týkající se korupční kauzy. Kdosi v zahraničí zřejmě zneužil nechráněné SMS brány.

Z autentických telefonních čísel poslanců, ministrů a dokonce i premiéra Petra Nečase odcházejí podezřelé SMS, které se vztahují ke kauze Rath. Jsou podepsané jmény poslanců a směřují na jiná poslanecká čísla a další telefony.
 

Zprávy začaly přicházet zhruba v době, kdy poslanci jednali o vydání Davida Ratha trestnímu stíhání. Zcela zjevně narážely na jeho kauzu a zmiňovaly jakousi "Morální platformu". TV Nova a TN.cz zatím disponují těmito texty:
 

Po zasedání očekávejte vyjádření postoje ODS k Morální reformě. Petr Nečas

Dobrý den, ráda bych vám oznámila, že Věci veřejné po zasedání předloží svou vizi politiky opřené o Morální reformu. Kateřina Klasnová

Očekávejte dnes, prosím, společný postoj poslaneckého klubu k otázce Morální reformy. Jeroným Tejc

KSČM připravuje prohlášení k Morální reformě a oznámení o změně svého názvu. Kováčik

Chtěl bych vám oznámit, že jsme podpořili platformu Morální reformy. Rád bych vám po skončení zasedání sdělil bližší informace. Děkuji. Bohuslav Sobotka

 

ČTĚTE TAKÉ:

Perličky z Rathova projevu: Jsem čudla, ne sumec

 

Ještě dnes promluvím skrze média k otázce Morální reformy. Prosím o briefing v atriu. Miroslav Kalousek

Po dnešním zasedání nebo během přestávky promluví v atriu vedení LIDEM k připravované Morální reformě. Paní předsedkyně se chystá ji plně podpořit. Andrýsová
 

Telefonní operátoři zatím nemají dostatek informací, aby dokázali toto hromadné rozesílání SMS vysvětlit. "Není technicky možné odeslat SMS z určitého čísla, pokud nevlastníte jeho SIM kartu," komentovala to například mluvčí Vodafonu Alžběta Houzarová.
 

Server Lidovky.cz, který rovněž obdržel několik podobných SMS zpráv, uvedl, že útok směřuje z britské SMS brány operátora Vodafone. Mezitím mluvčí Vodafonu ověřila situaci a TN.cz potvrdila, že z české sítě operátora tyto SMS pocházet nemohou. "Nemáme informace, že by to odcházelo ze sítě Vodafone Česká republika. Naše síť, SMS centrum Vodafonu, je proti tomuto typu zneužití zabezpečena," doplnila Alžběta Houzarová.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Rath ze sebe udělal oběť mafie. Ani precizní projev mu nepomohl, poslanci ho vydali
 

Server Lidovky má k dispozici zcela jiný druh SMS, i tak se ovšem nepřímo týkají kauzy Davida Ratha a jeho dnešního vystoupení ve sněmovně:
 

Je čas nastavit nový kurz a vynechat známé i neznámé kmotry z rozhodování. Je nás několik, kteří jsme se rozhodli naslouchat svému srdci. Němcová

 

Od Radka Johna Petr Gazdíkovi: Ano! Udělal jsem spoustu chyb. Nikdo z nás však není bez viny. Odpusťme si vzájemné naschvály. Podávám vám svou ruku.

tn.cz / gar