Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.9. 2014 14:59
GALERIE otřesný pohled

Myši, exkrementy, špína, smrad! Inspekce uzavřela sklad Kauflandu

Centrální sklad Kauflandu v Olomouci - 10
Zdroj: SZPI
Centrální sklad Kauflandu v Olomouci

Otřesný pohled se naskytl inspektorům, kteří přišli zkontrolovat centrální sklad Kauflandu v Olomouci. Zaplavily ho totiž myši. Inspektoři část skladu okamžitě uzavřeli a zboží nařídili zlikvidovat.

S okamžitou platností uzavřela Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) část centrálního skladu řetězce Kaufland v Olomouci. Při včerejší kontrole tam inspektoři zjistili, že sklad zaplavily myši.
 

"V některých místech skladu byl zjištěn výskyt živých myší a byly objeveny stopy po jejich působení - rozkousané kartony a rozkousané obaly s potravinami. V průběhu prováděné kontroly byly potraviny s poškozenými obaly vyřazeny z uvádění na trh a byly připraveny k likvidaci," řekl Radoslav Pospíchal z tiskového oddělení inspekce.
 

 

SZPI také nařídila, co všechno musí Kaufland udělat, aby jeho sklad mohl opět fungovat. Především nesmí zakázané prostory používat pro skladování potravin. Navíc řetězci přikázal neprodlenou deratizaci, dezinfekci skladu a jeho úklid.
 

110

GALERIE: Myši, špína a smrad ve skladu Kauflandu

Zdroj: SZPI

Centrální sklad Kauflandu v Olomouci - 5

Hodnocení:


 

Pokud následující kontrola zjistí, že je všechno v pořádku, může Kaufland sklad znovu otevřít. Čeká ho ovšem i pokuta od SZPI.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Nejodpornější nálezy Ládi Hrušky v supermarketech

Šokující fotogalerie plná špíny: 10 ložnic malých dětí ze všech koutů světa

Případ pro potravinového inspektora: Na banánech seděla tarantule!

tn.cz / gar