Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.2. 2012 16:33

Na fenku zachráněnou u Měřína možná někde čekají štěňata

Zdroj: TN.cz

Překvapivé pokračování má příběh fenky labradorského retvívra, která v pondělí na silnici u Měřína spolu s německým ovčákem hlídala tělo svého mrtvého psího kamaráda. Toho srazilo auto a zbylí dva psi se od něj nechtěli hnout.

Pondělní psí drama na silnici u Měřína musel po několika hodinách ukončit přivolaný veterinář. Ráno tam auto srazilo psa, další dva se ale rozhodli, že budou hlídat jeho tělo. U mrtvého kamaráda čekali půl dne a komplikovali při tom provoz na silnici. Fenka labradora spolu s německým ovčákem dokonce skákala před projíždějící auta. „Oba hlídali mrtvého druha a zřejmě z hladu začali napadat projíždějící řidiče, kteří na místě zastavili,ů řekl v pondělí veterinář Zdeněk Wasserbauer, který psy nakonec odchytil.

 

Podívejte se na reportáž o psech na silnici

Jak se ukázalo, psi nebyli ani z Měřína, ani z okolních vesnic. „Celé dopoledne jsem obvolával okolní obce, ale psi nikomu nepatří,“ potvrdil i starosta Měřína Jiří Servít. Ten proto nakonec povolal na odchyt veterináře, který musela oba psy hlídající tělo mrtvého druha uspat. Jenomže ani pak nebylo vyhráno. Psy totiž nebylo kam umístit. „Okolní útulky jsou plné, navíc obec nemá prostředky na to, platit psům ubytování. Vůbec nevím, kdo by to zaplatil,“ řekl Servít.

 

PSALI JSME

Psi u silnice hlídali tělo mrtvého kamaráda

 

Německého ovčáka, navíc musel veterinář utratit. „Byl agresivní a tak ho musel pan doktor utratit,“ potvrdil Servít. A podobný osud málem stihl i zbývající fenku labradora. Život jí zachránila až Liga na ochranu zvířat, která se do případu vložila. „Veterinář fenku uspal, my jsme jí naložili a odvezeme jí k panu Váňovi do Humpolce, který se o ni postará,“ řekla Bára Moučková z Ligy na ochranu zvířat.

Zachráněná fenka labradora.
Zdroj: Dušan Vrbecký Zachráněná fenka labradorského retvívra čeká u Humpolce na svého majitele.

Labradorka tak od pondělního večera dočasně obývá statek Ladislava Váni v Kletečné u Humpolce, kde se muž stará o opuštěná zvířata. „Fenka je velmi hodná, nebojí se lidí, je udržovaná a neútočí na ostatní psy,“ řekl Váňa, který jí zatím ani nedal jméno, věří totiž, že by se mohl najít její původní majitel. Ukázalo se totiž, že fenka je buď březí, nebo nedávno porodila štěňata. „Na nalité struky, takže je možné, že na ni někde čekají její potomci,“ dodal Váňa.

 

Případný majitel se proto může ozvat přímo jemu, nebo si pro fenku přijet. „A pokud by se nenašel majitel, určitě by mohla udělat radost nějakým starším lidem, pokud by se o ni chtěli postarat,“ dodal.
 

tn.cz / dv
Reklama