Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.5. 2013 06:36
Týdenní předpověď

KRUTÁ PŘEDPOVĚĎ: Už zase bude mrznout! Meteorologové VARUJÍ I PŘED SNĚŽENÍM

Mráz
Zdroj: Mediafax

Letos nás zřejmě žádné léto nečeká. Podle meteorologů totiž už za pár dní bude opět mrznout a na horách by dokonce mohlo i sněžit. To opravdu není vtip, taková je předpověď na příští týden.

Na teploty přes 20 °C tento týden zapomeňte! Výrazně se totiž ochladí. "Počasí v Česku bude ovlivňovat tlaková níže, proto teploty půjdou dolů a budou nízké. Ze severozápadu až západu k nám bude proudit chladný, vlhký vzduch," vysvětlila meteoroložka Dagmar Honsová z Meteopressu.
 

V závěru týdne by se dokonce někde mohly objevit i přízemní mrazíky a dokonce by mohlo i sněžit. "Nasněžit by mohlo, ale spíše na Slovensku, kde jsou hory s vrcholky nad 2000 metrů, u nás snad jen na Sněžce, ale spíše to na horách budou srážky smíšené," upřesnila Honsová. "Nicméně na téměř letní teploty, na které jsme byli zvyklí minulý týden, musíme zapomenout. V pondělí, úterý a ve středu bude maximálně 20 °C, ve čtvrtek přijde další ochlazení a bude do 17 °C. O víkendu bude ještě chladněji, na západě republiky jen 9 °C, ve zbytku Česka mezi 10 až 14 °C," dodala.
 

Předpověď počasí podle Českého hydrometeorologického ústavu:
 

V průběhu pondělí většinou oblačno. Na horách místy, jinde i ojediněle přeháňky. Ojediněle se v Česku objeví znovu bouřky. Večer budou srážky a oblačnost ubývat. Nejvyšší teploty 17 až 21 °C, na západě Čech kolem 15 °C, v 1000 m na horách kolem 12 °C.
 

"Na Moravě a ve Slezsku se zpočátku noci mohou ojediněle vyskytnout i silné bouřky doprovázené nárazy větru a kroupami," upozorňují meteorologové.

 

Podívejte se na předpověď počasí s Karlou Mráčkovou:
 


 

V úterý bude většinou oblačno, místy se objeví déšť nebo přeháňky a ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty budou 10 až 6 °C. Nejvyšší teploty se budou pohybovat mezi 16 až 20 °C, na západě Čech kolem 14 °C.
 

Oblačná až zatažená obloha s občasným deštěm nebo přeháňkami, tak bude vypadat středeční den. Na Moravě se pak ojediněle objeví bouřky. Nejnižší noční teploty budou 9 až 5 °C, nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C, na východě Moravy až 19 °C.
 


Ve čtvrtek bude opět oblačno až zataženo s občasným déšť nebo přeháňkami. Nejnižší noční teploty budou 7 až 3 °C, přes den rtuť teploměru ukáže 11 až 15 °C, na východě a jihovýchodě Moravy až 18 °C.
 

Od pátku do pondělí bude podle meteorologů převážně oblačno, občas se vyskytne déšť nebo přeháňky, na hřebenech českých hor budou zpočátku srážky smíšené. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 8 až 3 °C, při zmenšené oblačnosti ojediněle až 1°C a ojediněle meteorologové očekávají i přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty pak budou 9 až 14 °C, v závěru období místy až 17 °C.

tn.cz / hmr
Reklama