Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 24.8. 2014 10:02
nehoda

Na Zlínsku spadlo malé letadlo, pilot na místě zemřel

Záchranka
Zdroj: TV Nova
Záchranka

Na pole u Fryštáku na Zlínsku spadlo odpoledne malé letadlo. Pilot nehodu nepřežil.

Letadlo přerušilo elektrické vedení, na místo musela být proto přivolána pohotovostní služba energetiků. ČTK to řekl Roman Žemlička z Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje.


"Záchranáři se snažili o oživování pilota, které ale nebylo úspěšné a muž na místě mnohačetným vážným zraněním podlehl," řekl ČTK mluvčí krajské zdravotnické záchranné služby Petr Olšan. Podle policejní mluvčí Moniky Kozumplíkové byl pětapadesátiletý pilot z obce na Zlínsku.


Letadlo podle ní spadlo do pole v části Fryštáku Žabárna. Událost policii nahlásil po 17 hodině muž, který viděl záblesk a letadlo poblíž drátů vysokého napětí. "Po pádu letadla vypadl ve Fryštáku proud, ale už by to zase mělo být v pořádku," dodala Kozumplíková. Příčinu neštěstí policie nadále vyšetřuje.
 


Letecká tragédie se v Česku stala i minulý pátek, kdy pád malého letadla u Třebovic na Orlickoústecku nepřežili dva muži ve věku 71 a 75 let. V červenci zemřel jednapadesátiletý pilot při akrobatických závodech v Kroměříži. Během letošního prvního pololetí zahynulo při leteckých neštěstích v tuzemsku šest lidí, což je stejně jako za celý loňský rok včetně úmrtí při seskocích s padákem.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Separatisté neznají své meze: Kradou kreditní karty a mobily obětem z letu MH17!

Galerie: Tohle jsou fakt divní pasažéři letadla

TN.cz / ČTK / vem