Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 27. 2. 2014
přehmat soudkyně

Nahrávka usvědčuje soudkyni. Svědkům sprostě nadávala do krav a blbců!

Zdroj: TV Nova

Televize Nova získala výjimečnou nahrávku. Hovoří na ní soudkyně okresního soudu v Sokolově. A hrubě nadává na účastníky řízení, které má na starost. Jde o běžný rodinný spor o peníze.

Soudkyně se ale o žalované straně vyjadřuje takovým způsobem, že si lze jen těžko představit, že by mohla případ nestranně rozhodnout. O věci jsme informovali ministerstvo spravedlnosti. A to má jasno. Takhle se prostě soudce chovat nemá.
 

Soudkyně okresního soudu v Sokolově Ivana Hovorková obléká talár už přes dvacet let. V přestávce občanskoprávního sporu, který řešila v pondělí, ale zapomněla na všechna pravidla. Nadávat začala, když manžel žalované ženy opouštěl soudní síň. "Blbečku blbej," ozve se nejprve.
 

Pak soudkyně přesměrovala své nadávky na jednu ze svědkyň. "To byla kráva, co… To jsem si teda řekla, to zase je kráva," říká na nahrávce soudkyně. V tu chvíli jí zapisovatelka oznámila, že žije ve stejné obci - Svatavě - jako svědkyně. "Vidíte, ve Svatavě, to jsou blbci. Že tam bydlíte, teda Deniso. Vy mezi ně vůbec nezapadáte. Vy byste se měla zamyslet. Řekněte manželovi, že mu vzkazuju, že se má přestěhovat," říká soudkyně.
 

 

Dnes se jí TV Nova na její chování zeptala. Soudkyně chce nejprve zvukový záznam slyšet, ale nabídku následně odmítá a všechno popírá. "Tak to není vůbec pravda, o to víc se k tomu nebudu vyjadřovat. Já ho (záznam) nepotřebuju pouštět. Protože v souvislosti s jednáním jsem to určitě neříkala," brání se navzdory jasnému důkazu soudkyně Hovorková.
 

Ministerstvo spravedlnosti hodnotí výroky soudkyně jednoznačně. "Pokud taková slova skutečně zazněla z úst soudkyně, pak se jedná o hrubé porušení etiky a důstojnosti soudního jednání," okomentovala nahrávku Štěpánka Čechová, mluvčí Ministerstva spravedlnosti.
 

TV Nova se zajímala, jak bude problém řešit vedení okresního soudu. Jeho předseda je v těchto dnech na dovolené, a tak byli reportéři odkázáni na místopředsedu. Ten nechtěl mluvit před kamerou. Věc okomentoval pouze mimo záznam. Obecně ale řekl, že pokud se účastníci řízení cítí poškozeni, měli by podat stížnost předsedovi soudu. Celkem desetiminutová nahrávka ze soudní síně přitom obsahuje kromě nadávek i další pozoruhodné výroky. I těmi se TV Nova bude zabývat.
 

Lidé , kterých se případ projednávaný soudkyní Hovorkovou týká, jsou naprosto zoufalí. I přes nejrůznější pochybnosti až do tohoto týdne veřili ve spravedlnost. Když ale slyšeli, jak o nich soudkyně mluví, tak ztratili veškeré iluze. Už delší dobu si mysleli, že by proti nim mohla být soudkyně zaujatá. Ale výroky, které jsou na nahrávce, překonaly veškeré jejich představy.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Agáta už nechce další soud o syna. Stačí jí směšně nízké alimenty. Víte kolik?

Svět se spiknul proti Bieberovi: Řidič ho žaluje za pár pohlavků

tn.cz / gar

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

28.2. | 07:24 Milan Brejcha
4
To není soudkyně, to je baba jaga zamindrákovaná svojim postižením !!!!!!
28.2. | 09:42 malachai satan
-1
Ale vzdyt toto naprosto presne vypovida o kvalitach ceakych soudu. Vubec me to ...
28.2. | 13:06 Jana Skalková
1
Náhlasit nevhodný komentář
já už se nedivím ničemu, moje osobní zkušenost, již 4 roky se soudíme o námi zakoupený dům,a v naší kauze je podvodný exekutor, úplatní soudci na okresních soudechv České Lípě a Litoměřicích, jak je do toho namočen krajský soud v Ústí nad Labem se zjišťuje, úplatní úředníci katastrálního úřadu v ...
28.2. | 12:47 marcel dergel
2
Náhlasit nevhodný komentář
mam pocit,ze mam stejnou soudkyni.uz 4 roky se soudim o rozdeleni bezpodiloveho spoluvlastnictvi a vysledky vubec zadne.cokoli navrhnu obratem zamitnuto.ve Frydku Mistku je stejna pakaz soudcu a asi nejen tam
28.2. | 12:11 M M
0
Náhlasit nevhodný komentář
Shade23: Rizhodne se soudkyne nebudu zastavat, nektere lidi pri rozvidech jsou taky pekne terno. Normalni lidi alespin s nejakou socialni inteligenci chteji mit rozvod co nejrychleji za sebou a ne do toho tahat nejake svedky! A ano, srovnavat diskuzi a co predvedla "madam" ...
28.2. | 12:08 suomynona
0
Náhlasit nevhodný komentář
ferdinand-doucha:ok ale v tom případě ten svědek na tu pí.ču může rovněž křičet ty krááávo apod.nebo si snad myslíš,že si to může dovolit jen ona a ostatní budou držet hubu?oni ti soudci si myslí,že jsou nadlidi nebo co!!!v tomto případě bych řekl,že má obr osobní problémy a ventiluje je tímto ...
28.2. | 11:26 Pavel Kupka
1
Náhlasit nevhodný komentář
Jestli že toto řekne soudce na půdě soudu , tak tam nemá co dělat a okamžitě musí odejít .
28.2. | 10:58 shade23
1
Náhlasit nevhodný komentář
ferdinand-doucha: Nemůžete srovnávat internetovou diskusi a vyjadřování soudkyně. Ta ať si o těch lidech myslí cokoli, tak to je její osobní věc a nesluší se, aby to ze své pozice ventilovala a tím spíš ne přímo v soudní síni, byť o přestávce. To může trhovkyně, ale ne soudce.
28.2. | 10:14 ferdinand-doucha
0
Náhlasit nevhodný komentář
Vždyť nic tak hroznýho neřekla. Jestli blbeček a kráva jsou pro vás tak hrubé nadávky, tak vůbec nevím, co děláte na diskuzi tn.cz :D Kdoví, co je to za lidi, když se v rodině soudí o peníze a jsou schopni se o to tahat tři roky a když jim to stojí za to, než by se radši mezi sebou normálně ...
28.2. | 09:42 malachai satan
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Ale vzdyt toto naprosto presne vypovida o kvalitach ceakych soudu. Vubec me to neprekvapuje.
28.2. | 08:07 František Koval
0
Náhlasit nevhodný komentář
Měla by být na hodinu propuštěna!!!To co si naše inteligence dovoluje v tomto státě nemá chybu.doufám že ji nedají zlatího padáka.
28.2. | 07:24 Milan Brejcha
4
Náhlasit nevhodný komentář
To není soudkyně, to je baba jaga zamindrákovaná svojim postižením !!!!!!