Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 23. 5. 2014
zajímavá akce

Nastává Noc kostelů! Brány otevře přes tisíc modliteben v Česku

Kněz
Zdroj: Thinkstockphotos
ilustrační foto

Stovky kostelů, modliteben, klášterů a dalších sakrálních staveb se od dnešního odpoledne budou otevírat zájemcům, kteří si je budou chtít prohlídnout v neobvyklém čase. Kostely budou otevřeny po celou noc a ty, které se do akce Noc kostelů zapojily, nabídnou i mnoho různých programů.

V celé zemi se chystá své brány otevřít přes tisíc sakrálních staveb, jen v Praze a blízkém okolí to bude 280 objektů.
 

Do letošní Noci kostelů se zapojily všechny církve sdružené v Ekumenické radě církví včetně pravoslavné i Armády spásy. "Lidé si během jedné noci prohlédnou dějiny architektury od gotiky až po současné stavby architekta Ladislava Lábuse. Není to ale jen neosobní vstup do sakrální architektury, jde o setkání s dalšími lidmi, s nimiž si můžeme povídat, podat si ruku," řekl předseda Ekumenické rady církví Daniel Fajfr.
 

 

V loňském roce se do Noci kostelů zapojilo více než 1300 kostelů, pořadatelé zaznamenali více než 450.000 návštěvnických vstupů. Letos podle pořadatelů přibývá zájmu od netradičních kostelů, modliteben schovaných třeba před zraky kolemjdoucích v panelácích nebo vnitroblocích domů. V Praze je tedy například mezi sedmi tematickými okruhy připravena trasa po "neviditelných" kostelech. Celý program je na stránce www.nockostelu.cz.

tn.cz / ČTK / gar
Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?