Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.6. 2013 15:22
hazard se životem

TOTÁLNÍ ŠÍLENSTVÍ: Na rozbouřené Berounce surfoval člověk! VIDEO

Zdroj: TN.cz

Zatímco někde lidé zachraňují majetek, jinde se baví. Na rozvodněné Berounce dokonce surfovali!

Cedule "zákaz vstupu na jez" vodní nadšence neodradila. Dva lidé si vzala surfy a v okolí Hýskova se projížděli na rozvodněné Berounce. To, že se jedná o poměrně nebezpečnou zábavu, není potřeba zdůrazňovat.


Kvůli podobnému adrenalinovému zážitku pravděpodobně přišli o život dva vodáci. V obci Hlásná Třebaň vypadli z gumového člunu. Třetímu se podařilo přirazit ke břehu a přivolat pomoc. Na místě zasahovali dva sanitní vozy Trans Hospitalu, profesionální hasiči ze stanice Řevnice, dobrovolní hasiči z okolí a Policie ČR.

 


Podobné nápady komplikující práci záchranářů a hasičů, kteří mají s povodněmi už tak dost starostí. Přívalové deště zaskočily celou Českou republiku. Meteorologové vyhlásili extrémní nebezpečí pro šest krajů, které ohrožují povodně. Výstraha platí pro Karlovarský, Plzeňský, Liberecký, Ústecký kraj a nově i Středočeský a Jihočeský.
 


Řeky v západní polovině republiky se vylévají z břehů. Zatopeny jsou silnice, železnice, i první zahrady a domy. Na několika místech už obce vyhlásily evakuace. Nejhorší situace je na Berounce, v povodí dolní Vltavy a v povodí horního Labe.


Nehazardujte a dejte přednost bezpečnějšímu vzrušení:

Vzrušující video: nahé holky na surfu
 

tn.cz / anš