Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 25.4. 2013 11:11
Jak bude?

VELKÁ PŘEDPOVĚĎ: Nejdřív horko a pak nás čeká prudké ochlazení a déšť! Jak bude?

Počasí - déšť
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

V pátek nás čeká ještě pořádné parno, na některých místech může být podle meteorologů až 27 °C. O víkendu, kdy spousta z nás vyrazí na chalupy a zahrádky, budeme zklamaní. V sobotu a v neděli se totiž ochladí a objeví se i déšť.

Konečně přišlo jaro, všichni se radují z krásného počasí. Jenže předpovědi meteorologů na další dny nás asi příliš nepotěší. O víkendu, kdy budeme mít volno, se totiž ochladí a na většině území bude dokonce pršet!
 

 

"Přes naše území přejde zvlněná studená fronta a následkem toho se ochladí. Nejvíce to 'odnesou' na západě Čech, kde budou teploty jen okolo 14 °C, v Praze bude okolo 17 °C, na Moravě a ve Slezsku pak 22 °C," vysvětlila meteroložka Dagmar Honsová z Meteopressu.
 

Čtvrtek
21 / 25 °C
Pátek
23 / 27 °C
Sobota
15 / 19 °C; na východě ČR 24 °C
Neděle
14 / 19 °C; na jihovýchodě ČR 22 °C
Příští týden
23 / 28 °C

 

Ačkoliv v neděli bude zpočátku dne ještě chladno, postupně by se mělo zase oteplovat. "Znovu nás čeká příliv teplého vzduchu a teploty budou výrazně stoupat. V pondělí bude zase slunečno a dočkáme se teplot až okolo 28 stupňů. Měly by padat teplotní rekordy, mohl by být překonán i rekord z roku 1800," usmívá se Honsová. "I v dalších dnech se můžeme čekat na teplé počasí, čeká nás jeden z nejteplejších dubnů v historii," dodala.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Velká změna POČASÍ? Zdraví trpí! Nejvíce srdce a plíce
Pozor na změny počasí: musíme se šetřit

Co podniknout o víkendu, když prší...

Kam na rande, když počasí nepřeje


Předpověď počasí na nejbližší dny
:
 

Čtvrtek
 

Ve čtvrtek bude podle meteorologů jasno až polojasno. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 21 až 25 °C, v noci pak bude 9 až 5 °C.
 

Pátek
 

Meteorologové očekávají, že v pátek bude jasno až polojasno. V Čechách bude během odpoledne oblačno, na západě Čech místy, jinde jen ojediněle se objeví přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty budou 23 až 27 °C. Nejnižší noční teploty pak budou 10 až 6 °C.
 

Výhled počasí: čtvrtek až sobota
Zdroj: TV Nova

 

Sobota
 

První víkendový den nás čeká ochlazení, na většině území se dočkáme deště a přeháněk, na Moravě a ve Slezsku ale bude skoro jasno až polojasno. Na některých místech se mohou objevit v průběhu dne i bouřky.
 

Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 15 až 19 °C, na Moravě a ve Slezsku bude až 24 °C. Teploty v noci budou 12 až 8 °C.

 

 

Neděle
 

V neděli bude většinou oblačno, ojediněle se objeví přeháňky. Postupně se bude vyjasňovat a bude jasno až polojasno. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat 14 až 19 °C, v noci bude 10 až 5 °C.
 

Vyhlídka počasí do konce dubna:

V pondělí se zase oteplí, v dalších dnech ale bude přibývat oblačnost a na většině území se objeví přeháňky, místy i bouřky. Nejvyšší denní teploty budou 23 a 28 °C.
 

Předpověď počasí na květen podle Meteopressu:
 

Období od 1. do 10. května
 

V první části května bude převážně oblačno, místy přeháňky nebo občasný déšť, ojediněle bouřky. Postupně částečné ubývání oblačnosti i srážek. Ranní teploty se budou pohybovat okolo 9 až 4 °C. Denní teploty pak kolem 15 až 20 °C, ke konci období až kolem 24 °C.
 


Období od 11. do 20. května

 

Většinou bude oblačno až polojasno, na většině území se budou objevovat občasné přeháňky a místy bouřky. Ranní teploty 11 až 6 °C. Denní teploty budou 18 až 23 °C, koncem období až 26 °C.

tn.cz / hmr
Reklama