Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 5. 1. 2011

Nečas: Johnova komise na výběr policejního prezidenta je paskvil

Premiér Petr Nečas
Zdroj: Mediafax
Rozpoutal premiér Nečas další přestřelku v koalici?

Premiér Petr Nečas (ODS) v rozhovoru ve středečních Událostech a komentářích v ČT24 odmítl komisi na výběr policejního prezidenta, jak ji v úterý představil ministr vnitra Radek John (VV).

"Ta komise je poslední, co policie potřebuje," řekl Nečas. Tak, jak je komise ministrem vnitra navržená, je podle premiéra paskvil a vzejde z ní jen kočkopes.

 

Nečas nesouhlasí s tím, že do komise jsou navrženi také dva bývalí ministři vnitra za ČSSD, Martin Pecina a František Bublan. Podle něj by pak v tomto případě v komisi měli být zástupci všech parlamentních stran. "Netuší nikdo, proč byla takto (komise) sestavena," uvedl Nečas.

 

John v úterý na tiskové konferenci oznámil, že nového policejního prezidenta, který nahradí v prosinci odstoupivšího Oldřicha Martinů, vybere desetičlenná komise složená z odborníků a také politiků.

 

V komisi podle ministra zasednou především nestranní odborníci. Jedná se o psycholožku Ivanu Moravcovou, která bude komisi předsedat, bývalého bezpečnostního ředitele ministerstva obrany Michala Mazla, Johnovy náměstky Jaroslava Salivara a Jiřího Franze, předsedu Nezávislého odborového svazu policie Milana Štěpánka, psycholožku z Policejní akademie v Praze Ludmilu Čírtkovou, vedoucího Ochranné služby ústavních činitelů Františka Snopka, Pavela Osvalda z policejního prezidia a exministrů vnitra a poslanců Fratiška Bublana a Martina Pecina (oba ČSSD).

 

Představitelé ČSSD se však k účasti v komisi staví rezervovaně a o své možné účasti teprve rozhodnou.

 

Na přímou otázku moderátora, zda by premiér takto sestavenou komisí vybraného policejního prezidenta schválil, Nečas odpověděl pouze oklikou, že výsledkem výběru může být pouze kočkopes. Takový výběr by tedy pokládal za nešťastný.

 

Premiér v ČT 24 dále znovu poukázal na sílící vliv ministra dopravy Víta Bárty (VV) na ministerstvo vnitra, řízené předsedou strany Věci veřejných Johnem. Podle Nečase se vliv Bárty na vnitro blíží na hranu toho, že by se podílel na řízení ministerstva vnitra. Jeho bývalá bezpečnostní firma ABL by tak mohla být spojována a propojována s vládou. "Ta hrana nesmí být překročena," řekl Nečas.

 

 

Mediafax

Diskuze

13.1. | 15:13 Václav Špičák
0
Náhlasit nevhodný komentář
horak48.Naprostý souhlas.Udělat takovou aféru kdekoliv v Evropě,tak vláda padá.U nás se "kluci"šikovní tváří jakoby se nechumelilo.Odvedou pozornost na něco jiného a je to.Bárta dává čestné slovo,že ABL nikoho nesledovala a ona jo.Bárta,nějaká čest,čestné slovo?!To jenom my lůza ...
12.1. | 14:18 Richard Vykoukal
0
Náhlasit nevhodný komentář
A jéje, to je zasej nadělení. Pějme píseň dokola, okolo stolala. Vzhůru k výškám.
6.1. | 21:12 Miroslav Kameníček
0
Náhlasit nevhodný komentář
Je třeba aby koalice vydržela celé 4 roky a já jsem pak na těch 17% mooc zvědavý. Každá strana, nebo celkem? Kdo ví, uvidíme. Rozhodnout, kdo bude policejním prezidentem by měl ministr, nikdo by mu do toho neměl kecat, ani premier
6.1. | 15:57 horak48
0
Náhlasit nevhodný komentář
Mě jen překvapuje chytrost Nečasovi party,dělají humbuk kolem policejního šaška,kterého si zvolí stejně podle svého,a potichu vyšumí Drobilova aféra a jiné podvody,jsou to mazaní manipulátoři,umí s lidmi nakládat jak se jim chce.
6.1. | 15:24 koxkum
0
Náhlasit nevhodný komentář
Nečasovo hodnocení není nic překvapivého.Kašpárek a jeho straky tam potřebují nějakého nového Íčka aby zafíroval co nejvíc zlodějin modré verbeže.Takže logicky jedině jím a tunelem navržený kandidát může vyhovovat.
6.1. | 12:53 inocsulreb
0
Náhlasit nevhodný komentář
Vsak se uspesne tutla..Kam zmizel Bartak,kam mizi pomalu Drobilgate? Kam zmizela Plzenska prava?
6.1. | 11:26 inocsulreb
0
Náhlasit nevhodný komentář
Pripomenme si jak v listopadu si lotri sikovne postavili podium na Melantrichu a lidem vnutily Agenta CIA Havla.Verim ze kdyby tehdy byl davu naservirovan Hurvinek a v pozadi by Kubisova s Hutkou pokrikovali Hurvinek na Hrad i to by klaplo..Proste s lidem se manipuluje a manipulatori si masti ...
6.1. | 11:24 hogofogo84
0
Náhlasit nevhodný komentář
Tak to tady vypadá, že jiklik_007 je jediný normální diskutér.
6.1. | 11:15 horak48
0
Náhlasit nevhodný komentář
Paskvilem bylo to,že se k moci po 89 dostali lidi jako Klaus,Havel,Kalousek a ostatní politici pracující pro svůj blahobyt,na lidi si vzpomenou jen když zdražují.To co se rozkradlo od roku 90,to by komunisti nedokázali za 500 let,a podotýkám že sem nikdy nebyl komunista.Ale zas máme banány a můžeme ...
6.1. | 11:15 Jiří Klušák
0
Náhlasit nevhodný komentář
Jen si vy slabomyslní levičíci torpédujte co nejsprostěji strany vládní koalice. To se zas nachechtám, až ČSSD bude zase těm sranám podlézat. Jinak si opět ČSSD ani neškrtne, pokud nevyhraje s 51%. A to zase bude plakání, jak ty strany, co na ně dříve byli tak sprostí a agresivní jsou na ně ...