Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.7. 2014 15:29
peníze a vy

Jako Petra a Rittig! Návod, jak v ČR nedanit a přesídlit do Monaka

Monako miluje Rittig i Kvitová
Zdroj: Fotografie Isifa.com / Tn.cz

JAK NA NIŽŠÍ DANĚ: Petra Kvitová platí daně v Monaku a třeba takový poslanec Stanislav Huml to považuje za nemorální. Součástí monackého daňového ráje můžete být ale i vy stanout po boku tenistů či lobbisty Rittiga. Jak na to?

Anketa

Kvitová neplatí daně v Česku, žije v Monaku. Vadí vám to?

Hlasovalo 10797 lidí.
Kdo by nechtěl být součástí monackého daňového ráje, že? Drtivá většina Čechů ale platí daně v místě trvalého bydliště, tedy v Česku. Jak tomu uniknout? A je Monako pro každého, nebo jen pro vyvolené typu Rittiga, Berdycha a právě Kvitové?
 

Se stěhováním do Monaka to není tak složité, chce to jen základní kapitál. Hodně kapitálu. Stěhování do Monaka prostě není pro chudáky, kteří si z výplaty uškudlí pár tisícovek.
 

Portál TN.cz se spojil s realitním makléřem Vítem Klímou (klima.cz) a ten pro vás sestavil návod, jak se dostat do Monaka.
 

Monacké knížectví nezná žádné přímé daně. Pro české firmy, které zde mají své sídlo, existuje pouze jedna výjimka -  získávají-li více než 25 % ze svého obratu mimo území knížectví nebo tvoří-li základ jejich podnikání prodej průmyslových patentů či autorských práv. V těchto případech platí daň ve výši 33, 33 % ze zisku. Jinak společnosti opravdu žádné daně neplatí.
 

Občané, kteří nejsou podnikateli, jsou na tom ještě lépe. Ti neplatí žádné daně s výjimkou dědických a z převodu majetku.
 

Výše těchto daní činí:
 

v linii přímých příbuzných: 0 %
 

mezi bratry a sestrami: 8 %
 

mezi strýci a bratranci: 10 %

 

mezi příbuznými: 13 %
 

mezi cizími osobami: 16 %
 

Monte Carlo
Zdroj: Fotografie: Isifa.com

 

Jak vstoupit do Monaka?
 

Podmínky pro vstup a pobyt v Monaku v délce do tří měsíců
Všichni cizinci kromě Francouzů musí předložit platný pas.
 

Podmínky pro vstup a pobyt v Monaku delší než 3 měsíce
Každý cizinec (kromě Francouzů) musí splnit následující podmínky:
 

Občané států Evropské unie:
 

Členové států EU jsou zproštěni vízové povinnosti. K tomu, aby získali povolení k pobytu, musí na cizinecké policii na adrese 3 rue Louis Notari v Monaku předložit následující doklady:
 

* výpis z trestního rejstříku nebo místopřísežné prohlášení o tom, že jste nikdy nebyl odsouzen
 

* pracovní smlouva potvrzená monackým pracovním úřadem nebo jiný doklad o zaměstnání
 

* lékařské potvrzení
 

* dvě aktuální fotografie
 

* nájemní smlouva nebo doklad o ubytování (nebo potvrzení o vlastnictví by­tu)
 

* cestovní pas
 

Chcete koupit v Monaku nemovitost?
 

S původním majitelem se odeberete za státním notářem a sepíšete kupní smlouvu. Pak je nutná dvojí registrace - na místním katastru nemovitostí a pak na finančním úřadě. Po zaplacení kupní ceny, daní a poplatků je na nového majitele převeden "vlastnický titul" k nemovitosti a třeba právě vy jste se stali oficiálními majiteli luxusní adresy.
 

Při koupi bytu v Monaku zaplatíte následující poplatky:
 

* registrační a notářské poplatky činí 9 % prodejní ceny
 

* poplatky zprostředkovatelům činí 3 % + DPH z prodejní ceny
 

* na rezervaci bytu je třeba zaplatit zálohu ve výši 10 % prodejní ceny
 

* zbývající částku, stejně jako shora zmíněné poplatky, kupec zaplatí až po podepsání kupní smlouvy před státním notářem
 

Pronajmete-li si v Monaku byt, je třeba zaplatit následující poplatky:
 

3 měsíční nájmy (splatné čtvrtletně předem)
 

tříměsíční záloha na poplatky za služby (splatná čtvrtletně předem)
 

záloha ve výši 3 měsíčních nájmů
 

registrace nájmu (1 % nájemného za první rok + poplatky)
 

poplatky zprostředkovatelům činí 10 % nájemného za první rok
 

Kolik stojí nemovistost v Monaku?

Cena bytu typu české garsonky nebo 1+1 o ploše nejméně 60 m2 začíná na 0,5 mil. euro a končí v pásmu 1,2 mil., má-li např. terasu o 40 – 60 m2.
 

Byty typu 2 až 4+1 začínají na 750 000 euro a končí i v pásmu 2 mil. euro, někdy i více. Chcete-li si koupit vilu, počítejte podle portálu mesec.cz s částkou začínající od 1,2 až 1,5 mil. euro. Výjimkou nejsou vily ani kolem 5 milionů euro.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Přítelkyně Lewise Hamiltona v Monaku: Roztahovala na fotografy

Kníže Albert plesal se svou krásnou ženou: Na parketě ho pořádně vytočila

sta TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

13.7. | 16:19 kokir
17
stanislav Huml to považuje za nemorální?A to že lidi tady dřou za 9000 tis ...
14.7. | 10:55 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-3
Tupani, mám radost, že vy bolševický rudý vši můžete jenom pičoovat na netu a ...
16.7. | 18:40 Jaroslav Kvasnička
0
Náhlasit nevhodný komentář
TAK ČESKÝ NÁRODE PRRRRRRRRRRRR!PANÍ PETRA KVITOVÁ JE NAŠÍ REPREZENTANTKOU A SAMA NĚCO V ŽIVOTĚ DOKÁZALA S PATŘIČNÝM OCENĚNÍM A ODMĚNOU NAROZDÍL OD VÁS JÍZLIVCŮ A DARMOŽROUTSKÉ A DARMOŠLAPSKÉ PŘÍŽIVNICKÉ VLÁDY ČR,KTERÁ MÁ JAKO MAJESTÁT NAŠI KREV A PANÍ PETRU KVITOVOU ZDOBÍ ÚSPĚCHY,KTERÉ VÁS ŠTVOU A ...
15.7. | 09:35 Martin Petvad
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Vážený pan-the: neexistuje žádný zákon, který by definoval vámi uváděné "uhraditelné" dluhy. Není tedy nic, co by Petra Kvitová měla splácet. Právo na svobodu pohybu a pobytu naopak naše zákonodárství zaručuje. A naše ústava zaručuje i to, že nikdo nesmí být zbaven státního občanství ...
14.7. | 11:33 zacotomame
0
Náhlasit nevhodný komentář
uz-nerejeme-drzkou-v-zemi pan-the teď řádí na diskusi Libor,Honza , David Ivo, ovšem pod nickem svoboda-jan. Remcal ho tady dobře vymák. Tak už víme jak vypadá velkopodnikatel zemědělec a kapitalista co káže vodu a pije víno.
14.7. | 11:08 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
13.7. 20:35 overal: Vstupenka do podnikatelského ráje stojí 1000 Kč. Nedáš si v hospodě 50 piv a můžeš taky začít odepisovat
14.7. | 10:56 remcal
1
Náhlasit nevhodný komentář
Pane Přibyle. Jistě je důležité, aby stát vybíral daně, ale te třeba si uvědomit, že se zde již delší dobu snažíme budovat demokracii. A svobodné rozhodnutí jedince, kde bude mít trvalé bydliště, k tomu patří.Také je třeba vzít v potaz věc zcela opačnou a sice fakt, že na území České republiky ...
14.7. | 10:55 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Tupani, mám radost, že vy bolševický rudý vši můžete jenom pičoovat na netu a to je tak všechno co můžete. Dějiny jdou jinou cestou a vy můžete s otevřenou tlamou pouze zírat. A to mi dělá obrovskou radost.
14.7. | 10:55 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
vechtr-z-protivina: Co tady dluží, primitive, povídej, přeháněj, ať se zasmějeme, primitive
14.7. | 10:54 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
pan-the: Ale no tak, blbínku, pokud studovala soukromou školu, určitě ji platila, pokud studovala státní, má ji placenou státe, jako všichni ostatní. Na základě jaké právní normy by to měl stát vymáhat? Podj, přeháněj, ať se zasmějeme, primitive
14.7. | 07:36 novatn
1
Náhlasit nevhodný komentář
Vl Přibyl ano, to by bylo krásné, jenže daně, které ty zaplatíš oni použijí na nesmysl jako opencard ..., nebo rozkradou. v tomto případě u mne nabývá pocit, že platit daně zde, není pro mne až tak ideální. a strácím pojem, proč bych měla svými daněmi podporovat hamižné politiky. bavilo by tě ...
14.7. | 07:19 Vl Přibyl
0
Náhlasit nevhodný komentář
Podle mě by všichni měli platit daně doma. I Petra (i její rodiče) přece jezdí po našich silnicích, užitečné je např. budování cyklostezek, také je třeba vyplácet důchody, provozovat nemocnice, ústavy, domy pro seniory, školství atd. Takže i když mají pravdu i ti, kteří tu tvrdí, že se tu krade, ...