Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 29. 10. 2012
Připomněli si Československo

Nechte nejdříve napít české kolegy, vyzval Nečas slovenské ministry

Zdroj: TV Nova

Čeští a slovenští ministři v pondělí po nějaké době zase zasedli k jednomu stolu. Na uvítání dostali od českého premiéra Petra Nečase slivovici. Přitom vyzval své slovenské kolegy, aby počkali co slivovice udělá s českými ministry.

Česká a slovenská vláda zavzpomínala na staré časy, v pondělí v Uherském Hradišti se sešli všichni ministři obou vlád. "Celá Evropa dodnes oceňuje, jak se naše společná republika dokázala rozdělit ve dva suverénní státy a to se vzájemným respektem a úctou," zavzpomínal slovenský premiér Robert Fico na rozdělení Československa před dvěma desítkami let.
 

Premiéři i ministři jednají v budově bývalé Jezuitské koleje. A protože je na východě Moravy opravdu hodně sychravo, začalo se přípitkem - místo šampaňského, to byl ale tvrdší alkohol. Premiér Nečas v narážce na současnou metanolovou kauzu ujistil slovenské kolegy, že se podává nezávadný alkohol a kdo chce, může počkat, co to udělá s jeho českým protějškem.
 

"Omlouvám se za zdržení, při kterém jsme venku trochu vymrzli. Myslím, že bychom se měli zahřát malým frťanem," řekl český předseda vlády Petr Nečas. Čeští ministři se napili čiré tekutiny první, aby symbolicky ukázali, že se nikdo nemusí bát nekvalitního alkoholu.
 

Schůzka obou kabinetů začala dopoledne v Uherském Hradišti, odpoledne bude pokračovat ve slovenském Trenčíně.
 


V průběhu jednání předsedů vlád se probere problematika bezpečnosti, energetiky a dopravy. Výsledky jednání premiérů a jednotlivých ministrů se oznámí na společné tiskové konferenci.

s přispěním Petra Zapletala tn.cz / Mediafax / hmr