Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.3. 2014 09:43
Jak bude?

PŘEDPOVĚĎ NA TÝDEN: Čeká nás krásné teplé počasí i mrazy

Počasí - oteplení_1
Zdroj: Thinkstockphotos

I když tomu ranní teploty zatím neodpovídají, čeká nás zatím nejteplejší letošní týden. Ochutnávka jarního počasí přichází už dnes, odpoledne bude až 16 stupňů nad nulou.

Pondělí bude jasné až skoro jasné, podle meteorologů budou odpolední teploty mezi 12 až 16 stupni, pořádně teplo bude i na horách - kolem devíti stupňů. I vítr bude foukat jen mírně - do 6 metrů za sekundu.


Podobné to bude i v úterý - ráno bude ještě chladné, až lehce mrazivé s teplotami až -3 stupně Celsia, za to den bude opět bez nadsázky jarní se stejnými teplotami jako v pondělí. Opět by neměla spadnout ani kapka a vítr bude foukat jen zlehka.


Ve středu se lehce ochladí, i tak ovšem rtuť teploměru odpoledne vyskočí až ke čtrnáctce. Ráno mohou pokazit ojediněle mlhy a teploty kolem bodu mrazu.
 


Ve čtvrtek už ovšem podle předpovědi meteoroložky Dagmar Honsové sluníčko přitlačí na pilu a vyžene teploty na 16 stupňů ve stínu.


Nejteplejším dnem týdne bude podle všeho pátek, když už teploty nepůjdou pod nulu ani ráno a odpoledne budou až k sedmnáctce. Ani o víkendu by oblohu neměly zakrývat mraky a počasí s teplotami mezi 12 až 16 stupni Celsia bude ideální pro rodinné výlety.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Anděl s ďáblem v těle Kerndlová: Takhle se vyválela ve sněhu!

Modelky vzaly Špindl útokem. V horách sněhu řádily jako malé holky

pez TN.cz