Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.12. 2010 12:10

ŽEBŘÍČEK: Kde jsou NEJLEPŠÍ NEMOCNICE v Česku

Zdravotnictví - ilustrační
Zdroj: Mediafax
Zdravotnictví - ilustrační

Nemocnice ve Strakonicích a v Písku patří mezi špičky v rámci České republiky. Ukázal to nezávislý průzkum organizace HealthCare Institute, který jako nejlepší českou nemocnici označil Nemocnici Na Homolce v Praze.

Více než 41 tisíc lidí v průzkumu společnosti HealthCare Institute (HCI) hodnotilo v dotaznících kromě chování zdravotníků k pacientům třeba i to, jestli se jim lékař při příchodu na pokoj představil, jak hezký měli pacienti pokoj nebo jak dobré jídlo jim v nemocnici vařili.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

"Jsme zařízení rodinného typu, takže se snažíme k pacientům přistupovat spíše neformálně. Na chování personálu si nikdo za tři roky, co tu jsem, nestěžoval," vysvětluje si prvenství v hodnocení pacientů šéfka kliniky v pražských Malvazinkách Helena Rögnerová.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Odchod lékařů může ohrozit fungování nemocnic, říká ministr Heger
 

I když spokojenost pacientů není to samé jako kvalita zdravotní péče, může o kvalitě léčení v té které nemocnici leccos napovědět. "Nejde to úplně směšovat, ale pokud nemocnice pacienta léčí špatně, tak spokojený nebude," říká jeden z autorů průzkumu a šéf HCI Daniel Vavřina.

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA O TOM, JAK ODCHOD LÉKAŘŮ MŮŽE OHROZIT FUNGOVÁNÍ NEMOCNIC:

Zdroj: Televizní noviny

 

V rámci celostátního hodnotícího projektu "Nemocnice ČR 2010“ byly nemocnice komplexně hodnoceny ze tří klíčových oblastí: Spokojenost pacientů, Spokojenost zaměstnanců nemocnic a Finanční zdraví nemocnic.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Ředitel strakonické nemocnice, která se stala druhou nejlepší v republice a první nejlepší v Jihočeském kraji Tomáš Fiala řekl, že si ocenění velmi váží. "Je to pro nás pocta a je to především na hodnocení pacientů a my se vždy snažíme, nejen abychom dobře léčili, ale aby personál s lidmi dobře komunikoval. Nespornou předností je i to, že naše zařízení v posledních letech prochází zásadní rekonstrukcí," uvedl Fiala.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Jako nejlepší nemocnice, co se týká spokojenosti zaměstnanců, se stalo zařízení v Písku. "Vážíme si toho a je to snad výsledek naší dobré práce a toho, že pro nás je skutečně prioritní, aby byli zaměstnanci spokojeni. Jen spokojený personál se může kvalitně starat o pacienty," uvedl ředitel písecké nemocnice Jiří Holan.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Pozn. Mezi prvními deseti nemocnicemi v kategorii "Nemocnice - Obchodní společnosti“ se umístilo celkem 5 nemocnic Jihočeského kraje – celkově se jedná o zajímavý a velmi pozitivní výsledek.
 


 

 

TN.cz

Diskuze

1.12. | 18:52 Lubomír Sopůšek
0
Náhlasit nevhodný komentář
ono to s tou privatizací nebude tak špatné, když 3 u 5 nejlepších jsou a.s......
1.12. | 16:31 Jiří Schwarz
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ve FN Lochotín Plzeň mi pomohli, nemohu říci cokoliv negativního, naprostá spokojenost. Ale zajímavé by bylo, kdyby byly zveřejněny výsledky "z druhého konce tabulky". Měl bych svůj tip! Když pro starý, nepříliš schopný personál, postavíme sebelepší barák, moc to pacientům ...
1.12. | 14:01 jaroslav fojtík
0
Náhlasit nevhodný komentář
Já jsem byl operován akutně ve fakultní nemocnici Plzen na kardiologickém oddělení pod vedením doc.Hájkem kde se chovali opravdu profesionálně a jsou to andělé.To samé můžu říci o metabolické jipce primáře Nováka.Všem děkuji za záchranu života sedm minut po dvanácté.dokázali nemožné.jsem v plném ...
1.12. | 12:26 Antonín Jež
0
Náhlasit nevhodný komentář
Chápu, že hodnocení nemocnic byť i mediální může přispět k tomu, že lidé budou mít zájem se tam dostat na ošetření. Je jen zajímavé, že v tom žebříčku je hodně "pražských" nemocnic- a to vypadá jako by v okrajových krajích žádná špičková zařízení nebyla. Ano chápu, že je zbytečné, ...