Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.12. 2010 12:10

ŽEBŘÍČEK: Kde jsou NEJLEPŠÍ NEMOCNICE v Česku

Zdravotnictví - ilustrační
Zdroj: Mediafax
Zdravotnictví - ilustrační

Nemocnice ve Strakonicích a v Písku patří mezi špičky v rámci České republiky. Ukázal to nezávislý průzkum organizace HealthCare Institute, který jako nejlepší českou nemocnici označil Nemocnici Na Homolce v Praze.

Více než 41 tisíc lidí v průzkumu společnosti HealthCare Institute (HCI) hodnotilo v dotaznících kromě chování zdravotníků k pacientům třeba i to, jestli se jim lékař při příchodu na pokoj představil, jak hezký měli pacienti pokoj nebo jak dobré jídlo jim v nemocnici vařili.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

"Jsme zařízení rodinného typu, takže se snažíme k pacientům přistupovat spíše neformálně. Na chování personálu si nikdo za tři roky, co tu jsem, nestěžoval," vysvětluje si prvenství v hodnocení pacientů šéfka kliniky v pražských Malvazinkách Helena Rögnerová.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Odchod lékařů může ohrozit fungování nemocnic, říká ministr Heger
 

I když spokojenost pacientů není to samé jako kvalita zdravotní péče, může o kvalitě léčení v té které nemocnici leccos napovědět. "Nejde to úplně směšovat, ale pokud nemocnice pacienta léčí špatně, tak spokojený nebude," říká jeden z autorů průzkumu a šéf HCI Daniel Vavřina.

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA O TOM, JAK ODCHOD LÉKAŘŮ MŮŽE OHROZIT FUNGOVÁNÍ NEMOCNIC:


 

V rámci celostátního hodnotícího projektu "Nemocnice ČR 2010“ byly nemocnice komplexně hodnoceny ze tří klíčových oblastí: Spokojenost pacientů, Spokojenost zaměstnanců nemocnic a Finanční zdraví nemocnic.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Ředitel strakonické nemocnice, která se stala druhou nejlepší v republice a první nejlepší v Jihočeském kraji Tomáš Fiala řekl, že si ocenění velmi váží. "Je to pro nás pocta a je to především na hodnocení pacientů a my se vždy snažíme, nejen abychom dobře léčili, ale aby personál s lidmi dobře komunikoval. Nespornou předností je i to, že naše zařízení v posledních letech prochází zásadní rekonstrukcí," uvedl Fiala.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Jako nejlepší nemocnice, co se týká spokojenosti zaměstnanců, se stalo zařízení v Písku. "Vážíme si toho a je to snad výsledek naší dobré práce a toho, že pro nás je skutečně prioritní, aby byli zaměstnanci spokojeni. Jen spokojený personál se může kvalitně starat o pacienty," uvedl ředitel písecké nemocnice Jiří Holan.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Pozn. Mezi prvními deseti nemocnicemi v kategorii "Nemocnice - Obchodní společnosti“ se umístilo celkem 5 nemocnic Jihočeského kraje – celkově se jedná o zajímavý a velmi pozitivní výsledek.
 


 

 

TN.cz