Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 10. 12. 2013
Vroubek nového poslance

Nejsme jako politici, makáme! Opravdu? Komárek dal dovolené přednost před rozpočtem!

Martin Komárek - ANO 2011
Zdroj: Mediafax

Hnutí ANO se před volbami prezentovalo heslem: "Nejsme jako politici, makáme!" Jenže opravdu? Poslanec tohoto hnutí Martin Komárek dal raději přednost dovolené, než aby se zúčastnil důležitého hlasování o státním rozpočtu na příští rok!

Poslanec Martin Komárek (ANO) sotva vstoupil do Sněmovny, už má vroubek. Chyběl totiž u důležitého hlasování o státním rozpočtu pro příští rok. Přímo ukázkově tak porušil, předvolební heslo hnutí: "Nejsme jako politici, makáme!" V úterý kvůli tomu musel na kobereček klubu hnutí ANO.
 

Šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek Komárka označil za odstrašující příklad! Do protikladu dal jeho kolegu Jiřího Zlatušku, který musel v den schvalování rozpočtu podstoupit lékařský zákrok, přesto se důležitého hlasování zúčastnil.
 

Komárek byl v pátek při hlasování o rozpočtu na dovolené ve Španělsku. Klub, na kterém se čerstvý poslanec omluvil, jej i ostatní zákonodárce ANO vyzval, aby v případě dalších závažných a zásadních hlasování svou účast řešili předem a případně kvůli hlasování zrušili své dovolené. Žádná sankce nyní Komárkovi nehrozí, do budoucna ale bude prý klub o jejím zavedení v podobných případech uvažovat.
 

Mimo to poslanecký klub hnutí ANO probíral možné podmínky koaliční smlouvy, i nadále trvá na nezvyšování daní. Pokud na úterním večerním jednání strany smlouvu uzavřou, hnutí by ji mohli schválit do týdne.
 


Podle Faltýnka koaliční smlouva nebude v úterý večer ještě zveřejněna, protože ještě dozná změn. "Je poměrně dlouhá, patrně jedna z nejdelších, má nyní 46 stran," uvedl Faltýnek, podle něhož by hnutí ANO konečnou verzi koaliční smlouvy mohlo schválit do týdne od finální dohody. S dosavadním postupem jednání je jeho strana relativně spokojena.

tn.cz / ČTK / hmr